به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، یادداشت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرح زیر است:
همه گیری کووید 19 در کنار ایجاد بحران در حوزه سلامت، هزینه های گسترده ای را بر اقتصاد جهانی و ابعاد مختلف زندگی اجتماعی فرهنگی جوامع بر جای گذاشته است. روبروشدن با چالش های این بحران عالمگیر در کشورهای مختلف یک مواجه بی سابقه، تجربه نشده و بسیار سخت بوده است.
در این میان، درحالی که در ایران در شرایطی به جنگ کرونا رفته ایم که شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم ها را هم تحمل می کنیم، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بسیج همه امکانات، از اوایل اسفندماه 1398، سیاست ها و تدابیر متعددی را برای ارائه خدمات درمانی به مبتلایان به کووید 19، کنترل شیوع و قطع زنجیره انتقال ویروس و حمایت از اقشار آسیب پذیر و افرادی که شغل و درآمدشان تحت تأثیر قرار گرفته تدوین و اجرایی کرده است که اشاره ای کوتاه به برخی از آنها خواهم داشت. 
1- بیش از 5 هزار تخت بیمارستانی در مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی برای خدمت رسانی به مبتلایان به کرونا اختصاص یافت و بیش از 9200 نفر بیمار در این مراکز بستری شدند و خدمت دریافت کردند.
2- مراکز تولیدی دارویی- بهداشتی وزارتخانه، به ویژه درشستا، حتی با تغییر و گسترش خط تولید خود، تاکنون ۴۰۰هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی کننده دست (بر پایه الکل)، بیش از 3 میلیون لیتر محلول ضدعفونی کننده سطوح (بر پایه آب اکسیژنه یا آب ژاول)، 6 تن ماده مؤثر هیدروکسی کلروکین را طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید کرده اند. همچنین، شرکت های توزیع نیز در ایام نوروز بدون محدودیت، محصولات مقابله با این بیماری از جمله 6/1میلیون عدد ماسک سه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار