نیویورک- ایرنا- رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، ترور سردار قاسم سلیمانی از سوی دولت ترامپ را فاقد مبانی قانونی و مجوزهای کنگره دانست و گفت مردم آمریکا خواستار جنگ با ایران نیستند.

الیوت انگل روز سه شنبه در نشست کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان که با موضوع بررسی سیاست دولت ترامپ در قبال ایران از تحریم تا ترور سردار سلیمانی برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.
وی با انتقاد از سیاست خارجی ترامپ افزود: رهبر جهان بودن به این معنی است که شما شبیه دشمنانتان نشوید بلکه از قدرتتان برای تغییر رفتار بدون درگیری و خونریزی استفاده می کنید.
رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: به همین دلیل قتل قاسم سلیمانی چنین شوک آور بود. کشتن او یک تشنج زایی عظیم بود.
انگل که در اظهارات خود به سردار سلیمانی اهانت هم داشت، اضافه کرد: قتل او بهانه ای برای خشونت و قصاص شد و به آمریکایی ها اخطار دادند که عراق را ترک کنند، موشک های ایرانی به پایگاه هایی حمله کرده اند که در آن آمریکایی ها مستقر هستند. هزاران نفر دیگر و پارلمان عراق از سربازان ما خواسته اند که کشور را ترک کنند، گرچه ما در نبرد با داعش به مشارکت آنها متکی هستیم.
وی با توجیهاتی که مقامات آمریکا در قبال ترور سردار سلیمانی مطرح کرده بودند، اشاره کرد و افزود: در ابتدا، دولت گفت که یک تهدید قریب الوقوع وجود دارد. چرا این مهم است؟ زیرا در صورت تهدید قریب الوقوع ، رئیس جمهوری طبق ماده ۲ قانون اساسی اختیار دارد که از آمریکایی ها محافظت کند.
عضو ارشد دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: اما بعد، ما شنیدیم که حمله برای آن بوده است که سلیمانی در گذشته کارهای بد بسیاری را انجام داده و برای آینده برنامه ریزی کرده است. سپس، وقتی این کار نشد، آنها به یک تهدید قریب الوقوع بازگشتند، اما ما نمی دانستیم کجا و چه زمانی قرار بوده است این حمله انجام شود. در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار