اصفهان- ایرنا- اهدای یک هزار و ۷۰۰ ماسک و سبد غذایی در سمیرم و شهرضا، کاشت۲۰۰ هکتار گندم و جو پاییزه در مزارع شهرضا، بهره برداری از ۱۳ طرح محرومیت زدایی بسیج در دهاقان و پایین آمدن آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ به زیر ۲۰ نفر در سمیرم از جمله خبرهای کوتاه در جنوب استان اصفهان بود.

سمیرم
معاون شبکه بهداشت و درمان سمیرم گفت: شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته به زیر ۲۰ نفر رسیده است.
به گفته سیدحجت الله موسوی، این عدد در چند هفته گذشته بالای ۲۰ و حتی ۲۵ نفر در یک شبانه روز بود، اما در شبانه روز اخیر به زیر ۲۰ نفر تنزل یافت.
وی خاطرنشان کرد: این رویداد مثبت بعد از اجرای محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی رُخ داده است و نشان از اثرگذاری این طرح سراسری دارد.
معاون شبکه بهداشت سمیرم گفت: تعداد کرونایی های امروز سمیرم ۱۹ نفر بود که سرجمع مبتلایان را به عدد یک هزار و ۵۹۰ مبتلا رساند.
شهرضا
مدیر جهاد کشاورزی شهرضا از کشت ۲۰۰ هکتار گندم و جو پاییزه در مزارع روستای اسفرجان از توابع این شهرستان خبر داد.
رضا باقری تصریح کرد: این ۲ محصول زراعی دیمی و آبی، در بخش ها و روستاهای مختلف بویژه دشت مهیار کشت شده است.
وی همچنین به بازدید کارشناس پهنه و مسوول مرکز خدمات جهاد کشاورزی اسفرجان از این منطقه اشاره کرد و افزود: مراحل آماده سازی زمین برای کشت پاییزه، بررسی سطح زیرکشت و تشویق کشاورزان به کشت ارقام غلات اصلاح شده جدید در این دهستان انجام شده است.
دهاقان
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهاقان گفت: ۱۳ طرح محرومیت زدایی در این شهرستان افتتاح می شود.
سرهنگ پاسدار اکبر یعقوبی اظهار داشت: عمده این طرح ها عمرانی، کشاورزی و مربوط به سازمان بسیج سازندگی و امور جهادی است که در طول هفته بسیح به بهره برداری می رسد.
به گفته وی، بهسازی و مرمت سه باب منزل مسکونی در روستای همگین و چهار منزل در شهر دهاقان، کمک به احداث مسجد روستای جمبزه و اصلاح شبکه معابر روستای همگین به طول یکصد متر از جمله این فعالیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار