نمازجمعه از اعظم برکات انقلاب است

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
نمازجمعه از اعظم برکات انقلاب است

اعتمادآنلاین| محمدجواد علی اکبری، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در پیش خطبه نمازجمعه این هفته شهر همدان، بیان کرد: خداوند را سپاسگذاریم که نهضت انقلاب اسلامی را به ملت شریف ایران داد و پروردگار را سپاسگذاریم که در پرتو انقلاب اسلامی ملت شریف ما را مرهون عنایات و الطاف خود قرار داد و نعمات زیادی در پرتو انقلاب داد و در این میانه نعمت بی بدیل معنویت یادخدا، توجه به حضرت حق، اولیای خدا، توسل به ذیل عنایات ولی الله اعظم، اعتکاف، نعمت بزرگ هیئات و توسل ها، شب قدرها و شناخت ماه رجب ارزش ماه شعبان و قدر ماه مبارک رمضان را کرامت کرد.
وی با بیان اینکه خدا را سپاسگذاریم که بعد از قرن ها ما را به نماز جمعه رساند، تصریح کرد: به تعبیر امام راحل نمازجمعه از اعظم برکات انقلاب است.
علی اکبری تاکید کرد: نداشتن نماز جمعه عیب بزرگی برای مردم ایران بود که انقلاب اسلامی این عیب را مرتفع کرد و مردم در سال 58 به نماز جمعه رسیدند و اکنون در مراکز استان ها و در آغاز دهه پنجم انقلاب ملت نماز جمعه را در 900 نقطه برقرار می دارند.
وی اظهار کرد: امروزه در ظهرهای جمعه، ده ها هزار دل های مومن و انقلابی به دعوت پروردگار لبیک می گویند تا شکوه بندگی خود را به ساحت قدس ربوبی تقدیم کنند.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: خدا مهمترین ویژگی جامعه ایمانی را نماز می داند و هرجا سخن از مجتمع است سخن از مسجد و نماز جماعت است و هنگامی که نمازهای روزانه مساجد در عید هفتگی پیوند می خورند به نماز جمعه تبدیل می شود تا این ویژگی ایمانی بهتر خود را نشان دهد.
وی با بیان اینکه آنچه در پیشانی جامعه اسلامی حک شده نشان بندگی است، تصریح کرد: بهره مندی از ...

[ مشاهده متن کامل نمازجمعه از اعظم برکات انقلاب است اعتماد آنلاین ]

آخرین اخبار عمومی
آخرین اخبار اعتماد آنلاین