رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با استفاده از علم و تخصص صاحبنظران، کارشناسان و سیاسیون طی یک سال آینده، باید نسخه کاملی برای نجات آب تهیه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، عیسی کلانتری امروز در همایش ملی «راهبردهای سازگاری با کم آبی در مناطق خشک و نیمه خشک» در دانشگاه حکیم سبزواری اظهار کرد: قوانین مرتبط با آب به سال 1361 باز می گردد که در این زمان وضعیت منابع آبی ما با اکنون متفاوت بوده است.
وی افزود: با استفاده از علم و تخصص صاحبنظران کارشناسان و سیاسیون طی یک سال آینده، باید نسخه کاملی برای نجات کامل آب تهیه شود.
 رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه آب در کشور ما ارزش زیادی دارد و یکی از عوامل توسعه پایدار است، اضافه کرد: به دلیل قرارگیری در منطقه خشک و نیمه خشک باید نسبت به محوریت های رسیدن به توسعه، برنامه ریزی صورت گیرد.
آب؛ یکی از فاکتورهای توسعه کشور
کلانتری یادآور شد: در 60 سال گذشته مشکل آب در ایران وجود نداشت، چراکه تقاضا برای آب نسبت به عرضه کمتر بود اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت با مشکل کم آبی مواجه شدیم.
معاون رئیس جمهور یکی از مولفه های توسعه کشور را منابع آبی دانست و بیان کرد: در 60 سال گذشته جمعیت ایران 23 میلیون نفر بود و نیاز آبی ما نسبت به اکنون بسیار کمتر بود، اما امروز موضوع با گذشته کاملا متفاوت شده، آخرین قانون جامع آب در سال 61 تصویب شده و در آن دوران از نظر منابع آبی وضعیت خوبی داشتیم.
وی بیان کرد: متاسفانه با افزایش تدریجی جمعیت، شاهد افزایش مصرف آب هستیم، با وجود اینکه نسبت به گذشته با محدودیت های بسیاری روبه رو شدیم، اما سیاست های ما تغییر نکرده و در مسیر درستی حرکت نکرده است.
آب؛ جامع تر از سیاست
کلانتری آب را جامع تر از مسائل سیاسی دانست و یادآور شد: کشور ما دارای تمدنی بیش از 7 هزار سال است، برای نسل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار