جانشین پلیس راه کشور با اعلام این که امسال محدودیتی برای جابجایی کالای اساسی قائل نشده ایم از کاهش ۶۸ درصدی تردد اتوبوس ها طی نوروز امسال در کشور خبر داد.

قدس آنلاین ؛ ایوب شرافتی، با اعلام این که از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا پایان روز ۱۱ فروردین ۹۹ تردد وسایل نقلیه در جاده های کشور ۶۳ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: بیشترین کاهش سفر در بازه زمانی اشاره شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته مربوط به استان های گیلان با ۷۴ درصد، مازندران ۷۲ درصد، خراسان رضوی ۷۱ درصد، قم ۷۰ درصد و اصفهان ۷۰ درصد بوده است.
وی با اشاره به این که استان های سیستان و بلوچستان با ۴۴ درصد، کرمانشاه با ۴۵ درصد، کردستان با ۴۷ درصد و ایلام با ۵۰ درصد کمترین کاهش سفر را در بین استان های کشور داشته اند، ادامه داد: در بخش ناوگان حمل ونقل عمومی مسافری (اتوبوس و سرویس های دیگر) کاهش حدود ۶۸ درصد و در تعداد مسافر جابجا شده نیز نسبت به سال گذشته میزان کاهش ۷۶ درصد بوده است.
جانشین پلیس راه کشور بیان کرد: در حوزه ناوگان باری نیز ترددها در مقایسه با سال گذشته ۹ درصد کاهش یافته است.
شرافتی در عین حال گفت: طی ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۱ فروردین سال گذشته ۳۶ میلیون و ۳۱۶ هزار ۲۸۱ هزار تردد در کل کشور ثبت شد که این رقم طی ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین امسال با رشد منفی ۶۳ درصدی به ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: سال گذشته سهم ناوگان باری از کل ترددها ۲ درصد بود که امسال این میزان به ۴ درصد افزایش یافته است.
وی همچنین با اعلام این که هیچ محدودیتی برای جابجایی کالای اساسی از بنادر توسط ناوگان کامیون قائل نشده ایم، اظهار کرد: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا محدودیت ها و فاصله گذاری فعلا تا ۲۱ فروردین اعمال خواهد شد.
جانشین پلیس راه کشور تاکید کرد: با توجه به شرایط کشور از هموطنان درخواست می کنیم که با همکاران ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار