عادات خواب ما روی سلامت جسم و روح ما اثر می گذارد. خواب زیاد در مواردی موجب افسردگی می شود، خطر چاقی و دیابت را افزایش می دهد، بیماری قلبی و مغزی را افزایش می دهد و ممکن است در باروری اختلال ایجاد کند!

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، زمان زیادی را در رختخواب می گذرانید؟ مراقب سلامتی خودتان باشید. استاندارد خواب مفید برای بزرگسالان هشت ساعت است. تحقیقات بنیاد ملی خواب نشان داده است که برای بزرگسالان بین ۱۸ تا ۶۴ سال، خواب هفت الی ۹ ساعت طبیعی است.
اگر برخی از ما عادت داریم که آخر هفته ها بیشتر بخوابیم، احتمالا مشکل زیادی متوجه ما نباشد اما اگر به طور مرتب بیش از ۹ ساعت می خوابیم، برای بررسی دقیق تر خودمان را آماده کنیم.
جالب است بدانید که عادات خواب ما روی سلامت جسم و روح ما اثر می گذارد. خواب زیاد در مواردی موجب افسردگی می شود، خطر چاقی و دیابت را افزایش می دهد، بیماری قلبی و مغزی را افزایش می دهد و ممکن است در باروری اختلال ایجاد کند.
اختلال در عملکرد مغز و سلامت روان
خواب نقش مهمی در مغز ایفا می کند. مغز زباله های ذهنی را پا می کند و انتقال دهنده های عصبی را متعادل می کند. در حالت خواب مغز ما پردازش می کند و خواب در سلامت روانی اثر دارد. عملکرد شناختی مغز در هفت ساعت در بهینه ترین حالت قرار دارد. خواب بیشتر یا کم تر از هفت ساعت روی عملکرد شناختی اثر منفی دارد.
دیابت
مطالعات نشان داده اند که خواب طولانی می تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد. تحمل گلوکز به توانایی بدن در پردازش قندها اشاره دارد و اختلال در تحمل گلوکز موجب خطر ابتلا به دیابت نوع دو می شود.
چاقی
خواب بیش از حد یا خیلی کم می تواند وزن شما را تحت تأثیر قرار دهد. یک مطالعه جدید نشان داده است که افرادی که هر شب ۹ الی ده ساعت می خوابند، ۲۱ درصد بیشتر از افرادی که بین هفت الی هشت ساعت می خوابند، در یک دوره ۶ ساله چاق می شوند.
سردرد
برای ...

عناوین مهم خبری