سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: 22 دوره آموزشی گردشگری از ابتدای سال جاری تا کنون در این استان برگزار شده که نشانگر افزایش 100 درصدی آموزش گردشگری در این استان است.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا دوست محمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از یک هزار نفر از فعالان حوزه گردشگری استان در تمامی اقشار و سنین در این دوره های آموزشی در قالب همایش، کارگاه و دوره های کوتاه مدت شرکت کرده اند.
وی گفت: این دوره ها شامل توانمندسازی دهیاران و فعالان روستاهای هدف گردشگری، خانه دارهای واحدهای اقامتی، کارکنان اداره کل میراث استان، رستوران های بین راهی و مدیران سفره خانه سنتی، مدیران تاسیسات گردشگری و راهنمایان گردشگری استان، گردشگری کودک و دوره آموزشی قوانین و مقررات مالیاتی است که در سراسر استان برگزار شده است.
دوست محمدی با اشاره به برگزاری فم تور آشنایی دفاترخدمات مسافرتی تهران با جاذبه های استان، افزود: در این فم تور مدیران دفاتر خدمات مسافرتی مطرح تهران با بخش مهمی از جاذبه های استان آشنا شدند.
وی گفت: شناخت صنعت گردشگری، اکوتوریسم، مبانی کیفیت خدمات گردشگری، اصول آداب و معاشرت و اخلاق حرفه ای در صنعت گردشگری ، اصول پذیرایی نحوه پرداخت مالیات به ویژه مالیات بر ارزش افزوده توسط دفاتر خدمات مسافرتی و سایر مدیران واحدهای اقامتی و مبانی توسعه گردشگری روستایی از جمله سرفصل های آموزشی این دوره ها بود.
وی افزود: گردشگری پایدار، مدیریت و بازاریابی گردشگری مقصد، آموزش نوآوری و فناوری های جدید در گردشگری به ویژه گردشگری کودک، مدیریت و بازاریابی گردشگری از دیگر سرفصل های آموزشی این دوره ها بود.
سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به برگزاری همایش گردشگری آموزش، مهارت و اشتغال در دانشگاه سمنان و در هفته گردشگری امسال، گفت: این همایش علاوه بر اینکه با ...

سرخط اخبار