معاون اول رئیس جمهور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی گفت: ظرف 2 هفته مسائل شرکت هپکو حل شود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از دولت،  اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی استان مرکزی از شرکت های هپکو، واگن پارس و آذرآب به عنوان سه کارخانه مهم صنعتی کشور یاد کرد و گفت: در دوره ای که به دنبال احداث کارخانه های بزرگ در کشور بودیم، احداث این سه واحد تولیدی نقش مؤثری در صنعتی شدن کشور ایفا کردند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برخی مسائل و مشکلات پیش روی این سه کارخانه، بر ضرورت حل مسائل آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن تأکید کرد و از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست برای شناسایی موانع و رفع مشکلات این سه واحد تولیدی تلاش کند.
وی با تأکید بر اینکه مسائل کارخانه ها و مشکلات کارگری واحدهای تولیدی نباید وارد فاز سیاسی شود، تصریح کرد: مسائل کارخانه ها باید در سطح دستگاه های اجرایی ذی ربط و با تدبیر مدیران استان ها و ستاد تسهیل و رفع موانع، حل وفصل شود چرا که اگر این مسائل سیاسی شود، مشکلات پیچیده تر خواهد شد.
جهانگیری با بیان اینکه باید نسبت به پرداخت به موقع حقوق کارگران و جلوگیری از آسیب به وضعیت معیشتی آن ها حساسیت داشته باشیم، افزود: مدیران بنگاه های تولیدی باید تلاش کنند کارگران را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند و با ارتباط و تعامل خوبی که با آن ها برقرار می کنند، اجازه ندهند مسائل کارگری دستمایه بهره برداری جریانات سیاسی شود.
وی همچنین بر لزوم حمایت از مدیران بنگاه های تولیدی و عدم دخالت های نابجا دستگاه های مختلف در اداره امور کارخانه ها تأکید کرد و گفت: نباید احساس امنیت و آرامش مالک و مدیران کارخانه ها خدشه دار شود چراکه این امر می تواند به تمایل و رغبت سرمایه گذاری در واحدهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار