معاون اول رئیس جمهور گفت: تهران هیچ محدودیتی برای گسترش همکاری ها با مسقط ندارد و علاقمند است سطح همکاری های فیمابین را به سرعت ارتقاء دهد.

به گزارش تجارت نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری،  اسحاق جهانگیری امروز یکشنبه در دیدار «علی بن مسعود السنیدی» وزیر صنعت و تجارت عمان با بیان اینکه روابط سیاسی ایران و عمان در عالی ترین سطح قرار دارد، گفت: توسعه همکاری های تهران و مسقط برای دنیای اسلام و کشورهای منطقه مفید است و هیچ کس از این روابط آسیب نمی بیند.
معاون اول رئیس جمهوری روابط صمیمانه ایران و عمان را به عنوان الگویی برای روابط سایر کشورهای منطقه توصیف و اظهار کرد: کشورهای مهم منطقه همچون ایران و عمان می توانند با گسترش همکاری های فیمابین، نقش سازنده ای در حل مسائل و مشکلات امروز دنیای اسلام ایفا کنند.
وی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دوجانبه و چند جانبه با عمان خبر داد و گفت: افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین که در سال گذشته به ۱.۳ میلیارد دلار رسید، بیانگر رشد قابل توجه روابط اقتصادی دو کشور است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
جهانگیری با اشاره به نقش کمیسیون مشترک همکاری های ایران و عمان در زمینه سازی برای افزایش حجم مبادلات تجاری فیمابین بیان کرد: این کمیسیون باید راه های توسعه روابط و موانع پیش رو را شناسایی و با تقویت روابط بخش خصوصی دو کشور، زمینه سرعت بخشیدن و افزایش حجم مبادلات تجاری را فراهم کند.
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه ایران علاقمند است در بین کشورهای حاشیه خلیج فارس بالاترین حجم مبادلات تجاری را با عمان داشته باشد، افزود: حجم تجارت خارجی ایران در سخت ترین شرایط تحریم بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در سال است که عمان می تواند در بخش زیادی از این تبادلات تجاری سهیم باشد.
جهانگیری ...

سرخط اخبار