آریا بانو-
نارا کانگ، بازیگر مشهور و الهام بخشی است که رژ لب قرمز کم رنگش را زده و سپس به آرامی سایه نارنجی را روی گونه هایش می مالد. کانگ در روزگاری که در روستای محل تولدش چونگ جین در استان شمالی هامگیونگ در کره شمالی بود نمی توانست این کارها را بکند. این شهروند فرار کرده از کره شمالی در این باره چنین می گوید: «زدن رژ لب قرمز در کره شمالی قابل تصور نیست. رنگ قرمز نماد سرمایه داری است و شاید به همین دلیل باشد که جامعه کره شمالی اجازه ندارد از آن استفاده کند».
نارا کانگ
کانگ اکنون در سئول، کره جنوبی زندگی می کند. این زن 22 ساله در سال 2015 از دست رژیمی که آزادی های شخصی او را به شدت سرکوب کرده بود، از چیزی که می پوشید تا شیوه بستن موهایش، به کره جنوبی فرار کرد. اکثر شهروندان زادگاه کانگ تنها اجازه داشتند از رژ لب های بسیار روشن و ملایم استفاده کنند و گاهی نیز صورتی اما نه قرمز. همچنین موهای بلند باید خیلی ساده و مرتب بسته شده یا به هم بافته شود. کانگ می گوید که برای مواجه نشدن با پلیس های مخصوص نظارت بر نوع پوشش و به طور کلی ظاهر شهروندان که با عنوان «Gyuchaldae» به معنای «بازرس» شناخته شده و پلیس لباس و مد و فشن کشور است، به جای عبور از جاده های اصلی سعی می کرده از کوچه ها عبور و مرور کند.
بازرسان کره شمالی که مسئول رسیدگی به ظاهر شهروندان هستند
وی در مورد زندگی گذشته اش در کره شمالی می گوید: «هر وقت آرایش می کردم، مردم مسن تر روستا می گفتند که من یک شخص پست آلوده به سرمایه داری هستم. هر 10 متر یک واحد نگهبانی وجود داشت تا افراد پیاده را به خاطر ظاهرشان مورد بررسی قرار دهند». کانگ در حالی که به حلقه ها و دستبندهای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار