وزیر راه و شهرسازی گفت: سال گذشته هیچ کسی مشکل لاستیک نداشت و توسط ظرفیت های مورد اعتماد، تأمین لاستیک صورت گرفت. امسال ظرفیت تولید داخل با کارخانه های جدید افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو گفت وگو ، محمد اسلامی به مهمترین اقداماتی که در وزارت راه و شهرسازی برای مقابله با کرونا انجام شده اشاره کرد و گفت: مهمترین اقدامی که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در دستور کار قرار گرفت بحث آمادگی و انطباق شرایط و وضعیت حمل و نقل عمومی و پایانه ها، ترمینال ها، فرودگاه ها و سامانه ها اعم از هواپیما، قطار، اتوبوس و کشتی با پروتکل های بهداشتی بود که وزارت بهداشت ابلاغ کرده بود و طرح غربالگری که هم در ورودی و هم در خروجی پایانه های مسافربری صورت می گرفت. این طرح شامل کادر فعال و خدمه ای هم که در آن حوزه مشغول بودند می شد.
وی افزود: این اقدامات از روز نخستی که ابلاغ شده، اجرا می شود هم گندزدایی و هم ضد عفونی کردن محیط، لوازم، وسایل، کنترل و غربال گری مسافرین و مترددین و این مهمترین اقدامی بود که ما انجام دادیم.
وزیر راه و شهرسازی از حمل بار و رساندن کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی به دست مردم به عنوان اقدام دوم و مهم این وزارتخانه نام برد و گفت: همیشه در ایام نوروز دستور بود تا ناوگان حمل و نقل عمومی باری متوقف شود چون در جاده ها سواری ها تردد می کردند اما امسال برعکس سال های دیگر ناوگان حمل و نقل عمومی بار ما ایثارگرانه در صحنه بودند و شبانه روزی تلاش کردند و از همه بنادر کشور که در این ایام فعال بود بارها و کالاهای اساسی و غلات را به مقاصد انبارها و مراکز توزیع جا به جا کردند.
وی ادامه داد: بخش دیگر هواپیماها بودند که ایرانی های جامانده در کشورها و کالاهای فوری و اضطراری به ویژه اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی را از اروپا و کشورهای آسیای شرقی به ایران منتقل کردن و اینها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار