ملکی : ایران در زمینه ایمنی ساختمان از بسیاری کشورها ضعیف تر است/ باید فرهنگ ایمنی نهادینه شود

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۲
آتش سوزی نیمه شب گذشته در مجتمع پاساژ پایتخت اگرچه بعد از چند ساعت مهار شد اما حواشی بسیاری در پی داشت که بی توجهی به آن ها می تواند حوادثی مانند پلاسکو را رقم بزند.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ؛ سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به این حادثه گفت: در پی اعلام انتشار دود از مجتمع پاساژ پایتخت واقع در خیابان میرداماد آتش نشانان پنج ایستگاه آتش نشانی به همراه سه نردبان و تشک نجات به محل حادثه اعزام شدند و پس از بررسی های اولیه مشخص شد منبع این دود، آتش سوزی در طبقه اول و سوم این ساختمان است"، گفت: آتش نشانان در حال حاضر مشغول انجام عملیات و اطفا حریق هستند.
وی افزود: دود ناشی از این آتش سوزی تا طبقه پنجم این ساختمان را فرا گرفته بود. اما خوشبختانه به دلیل تعطیل بودن مجتمع، این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشت.
سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان این مطلب که علت اصلی حادثه در دست بررسی است گفت: متاسفانه سیستم کنترل اطفای حریق و ایمن سازی مجتمع فعال نبوده است. موضوعی که می تواند برای ساختمان های تجاری و مجتمع های بلند مرتبه حادثه ای شبیه پلاسکو ایجاد کند.
این اتفاق می توانست کشته داشته باشد
جلال ملکی در ادامه گفت: حادثه آتش سوزی در مجتمع پایتخت دو نکته حائز اهمیت داشت که ضروری است بار دیگر نسبت به آن ها هشدار داده شود.
وی ...

[ مشاهده متن کامل ملکی : ایران در زمینه ایمنی ساختمان از بسیاری کشورها ضعیف تر است/ باید فرهنگ ایمنی نهادینه شود برنا نیوز ]

آخرین اخبار برنا نیوز