قاسمی ارتفاع ۴۲۰ هزار واحدی برای شاخص کل را در دی ماه تنها با رشد دلار محتمل دانست و تاکید کرد: در اینصورت دلار نیمایی باید افزایش یابد چرا که در صورتی که دلار نیمایی افزایش نیابد، شرکت های بزرگ که شاخص را تکان می دهند حرکتی نخواهند کرد.

در حالی که برخی کارشناسان پیش بینی می کنند شاخص ارتفاع ۴۰۰ هزار واحدی را تا اواخر زمستان تجربه کند، کارشناس بازار سرمایه دستیابی به این رقم را تا خرداد ماه سال آینده بسیار محتمل دانست.
به گزارش بورس تابناک ؛ کارشناس بازار سرمایه، ارتفاع ۴۲۰ هزار واحدی برای شاخص کل را در دی ماه تنها با رشد دلار محتمل دانست و تاکید کرد: در اینصورت دلار نیمایی باید افزایش یابد چرا که در صورتی که دلار نیمایی افزایش نیابد، شرکت های بزرگ که شاخص را تکان می دهند حرکتی نخواهند کرد.
محمدرضا قاسمی در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک ؛ با بیان اینکه شاخص بورس تا خردادماه کانال ۴۲۰ هزار واحدی را تجربه خواهد کرد، در خصوص افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن بر نماد های پالایشی گفت: این موضوع تاثیر بر این نماد ها نخواهد داشت و نفع و ضرری برای این نماد ها ندارد چرا که دولت نفت را با قیمت فوب خلیج فارس به پالایشگا ها می دهد و بنزین، گازوئیل و سایر مشتقات و فراورده ها را نیز با نرخ فوب خلیج فارس تحویل می گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت ها در بودجه سال آینده دلار را ۱۱ هزار تومان پیش بینی می کنند و در تحلیل هایشان برای سال آتی با دلار ۱۱۰۰۰ تا ۱۱۵۰۰ هزار ریالی، سود شرکت ها ۱۰ درصد بیشتر خواهد شد و شاخص تا محدوده ۳۴۰ و ۳۵۰ هزار واحدی از این نظر امکان رشد خواهد داشت و حدود ۵۰ هزار واحد نیز به دلیل تقسیم سود اردیبهشت تا خرداد ماه رشد کرده و پیش بینی می شود تا ارتفاع ۴۰۰ تا ۴۲۰ هزار واحدی افزایش یابد.
قاسمی ارتفاع ۴۲۰ هزار واحدی برای شاخص کل را در دی ماه تنها با رشد دلار محتمل دانست و تاکید کرد: در اینصورت دلار نیمایی باید افزایش یابد چرا که در صورتی که دلار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار