اعطای نشان ماناس به رئیس جمهور چین از سوی جین بیک اف

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۴
نشان دولتی درجه یک ماناس را که پیش از این ولادیمیر پوتین و نورسلطان نظربایف نیز دریافت کرده بودند، طی مراسمی از سوی رئیس جمهور قرقیزستان به شی جین پینگ، رئیس جمهور چین اعطا شد.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آکی پرس، سورانبای جین بیک اف، رئیس جمهور قرقیزستان طی مراسمی، صبح امروز در اقامتگاه دولتی آلا آرشا، نشان درجه 1 ماناس را به شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین اعطا کرد.
نشان دولتی ماناس عالی ترین جایزه دولتی قرقیزستان به شمار می رود. این جایزه به شهروندان، به دلیل مشارکت آن ها در محافظت از کشور و تقویت قرقیزستان و جامعه دموکراتیک، اتحاد میان مردم، ارتقاء وضعیت اقتصادی، و ایجاد ظرفیت های معنوی و فکری در این کشور اعطا می شود.
تاکنون ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، چنگیز آیتماتوف، نویسنده مشهور قرقیز و نورسلطان نظربایف، رئیس جمهور سابق قزاقستان دریافت کنندگان نشان درجه 1 ماناس بوده اند.
رئیس جمهور چین به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای وارد بیشکک، پایتخت قرقیزستان شده است. حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان نیز قرار است امروز به قرقیزستان سفر کند.
انتظارات تاجیکستان از سفر رئیس جمهور چین به دوشنبه چیست؟
سفر رئیس جمهور چین به بیشکک و دوشنبه در هفته جاری
سفر روحانی به قرقیزستان برای شرکت در نشست سران عضو "شانگهای"
آیا قرقیزستان تبدیل به پلت فرمی برای رویارویی ایالات متحده و چین خواهد شد؟

سرخط اخبار