رئیس اداره محیط زیست شاهرود از وقوع شکار آهو، گوسفند و پرندگان وحشی در میاندشت میامی خبر داد و گفت: متهم دستگیر و روانه زندان شد.

به گزارش از ، علی اکبر قربانلو رئیس اداره محیط زیست شاهرود ضمن بیان اینکه در پی گزارش موثق و یک کار اطلاعاتی و تحقیقاتی مبنی بر آنکه عده ای طی چند روز گذشته اقدام به شکار آهو و گوسفند وحشی در منطقه میاندشت میامی کردند، موضوع در دستور کار رسیدگی قرار گرفت، گفت: بررسی های اولیه نشان داد که شکار در زیستگاه های منطقه میان دشت به وقوع پیوسته است.
او بابیان اینکه در همان ساعات اولیه تحقیقات، اطلاعات دقیق از محل نگهداری گوشت های حیات وحش کسب شد، افزود: با هماهنگی دادستان میامی و همکاری عوامل پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی شاهرود دستور بازرسی از محل نگهداری گوشت ها و منازل افراد متخلف صادر شد.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود ضمن بیان اینکه با رعایت قوانین شهروندی و شئونات اسلامی از منازل افراد موردنظر بازرسی های لازم به عمل آمد، ابراز داشت: طی این بازرسی ها پنج کیلو گوشت گوسفند وحشی، تعدادی کبک و تیهو شکار شده و سیرابی گوسفند وحشی کشف شد.
قربانلو در ادامه تصریح کرد: در این عملیات دوقبضه سلاح که یک قبضه سلاح خفیف قاچاق و یک قبضه تفنگ بادی هستند و همچنین تعداد زیادی فشنگ سلاح ساچمه زنی و دوربین شکاری و سه عدد چاقو کشف و توقیف شد.
او ضمن بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده تحویل دادگاه خواهد شد، افزود: جریمه گونه نر حیات وحش ۲۵ میلیون تومان و ماده ۷۵ میلیون تومان است که متخلفان ملزم به پرداخت آن هستند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار