نماینده دائم ایران در سازمان ملل در مقاله ای با بیان اینکه تحریم های آمریکا علیه ایران، به اقدام جهانی در مقابله با ویروس کرونا لطمه وارد می کند، نوشت: بهترین کاری که آمریکا می تواند برای کاهش انتشار ویروس انجام دهد، برچیدن تحریم هایش علیه ایران است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک در مقاله ای در روزنامه یو.اس.ای.تودی که امروز منتشر شد، درباره تحریم های آمریکا علیه ایران نوشت: تحریم های آمریکا علیه ایران، به اقدام جهانی علیه ویروس کرونا لطمه می زند.
مردم ایران از تاخت و تاز این ویروس ایمنی ندارند
در این مقاله آمده است: روز جمعه، بیستم مارس، ایرانیان در سراسر جهان، نوروز یا سال نو را که همزمان با آغاز بهار نیز است، جشن گرفتند. نوروز، بزرگترین و مهمترین جشن سال برای ایرانیانی است که در ایران و یا خارج از کشور زندگی می کنند و همچنین برای ١١ کشوری که همسایه ایران هستند. با این حال، جشن امسال بسیار متفاوت است.
وی خاطرنشان می کند: مردم در سراسر سیاره ما در حال جنگ با ویروس کرونایی هستند که جان ده ها هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است و در بسیاری از کشورها شمار تلفات همچنان رو به افزایش است. مردم ایران نیز در حالی با این چالش دست و پنجه نرم می کنند که از تاخت و تاز این ویروس ایمنی ندارند.سازمان بهداشت جهانی، این ویروس را یک بیماری همه گیر خوانده است و بسیاری از کشورها میلیاردها دلار برای مقابله با آن هزینه می کنند.
توانایی ایران برای مدیریت کرونا به دلیل تحریم های تحمیلی ناعادلانه آمریکا محدود است
تخت روانچی با بیان اینکه هیچ چشم انداز روشنی وجود ندارد که چه زمانی این بیماری مهار خواهد شد، عنوان می کند: ایران نیز به نوبه خود در تلاش است تا منابع خود را برای شکست این ویروس بسیج کند. با این حال، توانایی ایران برای مدیریت این بیماری، به گونه ای مؤثر، به دلیل تحریم های تحمیلی ناعادلانه آمریکا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار