در زمان عدم اطمینان در بازارهای اقتصادی، اکثر سرمایه گذاران بدنبال خرید طلا هستند حال آنکه سود نهایتا در بازار سهام است.
به گزارش سایت طلا به نقل از موتلی فول، این سرمایه گذاری می تواند به شکل طلای فیزیکی باشد. به عنوان مثال، صندوق تجارت مبادله ای است بهای طلا را ردیابی می کند. یا اینکه شما می توانید سهام یک شرکت حفاری معدن طلا را که در حوزه اکتشاف و تولید این فلز زرد فعال است، خریداری کنید.
دلیل اینکه بسیاری از افراد به سوی خرید طلا حرکت کرده اند این است که این کالا دارای ارزش ذاتی می باشد. پرواضح است که شمش طلا در مقایسه با سایر انواع دارایی واقعا ارزش ملموس دارد. یکی از دلایلی که بیت کوین تلاش می کند خود را به عنوان یک مرکز سرمایه گذاری اصلی مطرح کند این است که این ارز رمزنگاری شده واقعا ارزش ذاتی ندارد.
طی شش ماه گذشته و به دلیل اینکه سرمایه گذاران در مقابل وضعیت جهان از خود سازگاری نشان ندادند، بهای طلا به بالاترین قیمت خود طی چند سال اخیر رسید. در پی شیوع ویروس کرونا، طلا در ماه جاری به عدد ۱۷۰۰ دلار در هر اونس صعود کرد. این در حالی است که این رقم به تدریج کاهش یافته و هفته گذشته به کمتر از ۱۵۰۰ دلار در هر اونس رسید.
دلیل این نیز آن است که برخی از سرمایه گذاران برای پرداخت ضرر و زیان ناشی از سایر سرمایه گذاری ها و همچنین برای پرداخت هزینه های حاشیه ای ، مجبور به فروش طلای سرمایه ای خود هستند.
* پرداخت درآمد
نخستین دلیلی که من بر اساس آن، خرید سهام را به خرید طلا ترجیح می دهم، درآمد است. طلا به عنوان یک دارایی هرگز درآمدی به شما پرداخت نمی کند. هرگز چنین چیزی نبوده و نخواهد بود. در واقع، اگر من ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار