مواد خوراکی آلوده به ویروس جدید کرونا بی خطر نیستند اما متخصصان می گویند که تاکنون موردی از ابتلا از طریق خوردن این مواد دیده نشده هرچند این متخصصان همچنان از خطر بازارهای فروش گوشت که در آن حیوانات زنده هم به فروش می رسند، می گویند.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ کارشناسان می گویند که منشأ بیماری همه گیر کرونا به ووهان چین و به یک بازار ماهی فروشی در این شهر برمی گردد. منشأ شیوع دیگری از این بیماری منتسب به یک بازار مواد خوراکی در پکن است و کمی قبل هم خبر ابتلای شمار زیادی از کارکنان کارخانه گوشت و کشتارگاه در آلمان به ویروس جدید کرونا، سر و صدای زیادی بر پا کرد.
هرچند که ویروس جدید موسوم به "سارس کووید ۲" عامل بیماری زای یک بیماری ریوی است اما آیا انتقال این ویروس از طریق مواد خوراکی هم ممکن است؟
مؤسسه فدرال ارزیابی ریسک در آلمان اما می گوید: در حال حاضر هیچ موردی که در آن ثابت شده باشد، انسان از راه خوردن مواد غذایی آلوده، به ویروس جدید کرونا مبتلا شده است، وجود ندارد. سازمان جهانی بهداشت و سازمان غذا و دارو آمریکا هم این مسئله را تأیید کرده اند.
این ویروس در درجه اول از طریق قطرات آب دهان یعنی هنگام عطسه، سرفه، بازدم یا "صحبت کردن" منتقل می شود.
اگر شمار کافی از این ویروس به مخاط بینی، دهان یا چشم فرد وارد شود، این فرد به بیماری مبتلا می شود. لازمه مبتلا شدن، در کنار شرط ورود مقدار کافی از این ویروس به مخاط نامبرده، الزاما زخمی بودن این مخاط نیست. بلکه بیشتر این نکته است که این ویروس به گیرنده های پروتئینی خاصی نیاز دارد که بتواند با آنها به سلول های میزبان نفوذ کند.
بینی راه مطمئنی برای ورود ویروس
به گفته پزشکان به نظر می رسد که راه ورود از طریق بینی برای این مهاجمان بهترین و شرایط آن مناسب ترین شرایط باشد. متخصصان دانشگاهی در بوستون به این نتیجه رسیده اند که مجاری بینی، آنزیم ۲ مبدل آنژیوتانسین (ACE2) که ویروس به آن نیاز دارد، به مقدار زیادی موجود ...

عناوین مهم خبری