برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت روز چهارم خرداد در دزفول

شبستان پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
جلسه هماهنگی و بررسی برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت روز ۴ خرداد روز ملی مقاومت و پایداری مردم دزفول با حضور مسئولین فرهنگی شهرستان در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از دزفول، «حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی»، در جلسه هماهنگی برپایی نمایشگاه کتاب به مناسبت 4 خرداد، بزرگداشت روز مقاومت دزفول را مهم برشمرد و اظهار کرد: روز مقاومت و ایستادگی مردم دزفول بخشی از تاریخ زرین سرزمین افتخارات است که به نام دزفول ثبت ملی شده و همه موظف به گرامی داشت آن بوده و باید در حد توان تلاش شود.
امام جمعه دزفول، افزود: یکی از برنامه های پیشنهادی در کنار برنامه اصلی بزرگداشت ۴ خرداد، برپایی نمایشگاه کتاب با صبغه دفاع مقدس و عناوین معرفتی، انقلاب اسلامی، سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، خانوادگی، رمان و دیگر عناوین مذهبی خواهد بود.
وی تصریح کرد: پیشنهاد برپایی این نمایشگاه توسط مؤسسه اندیشه مطهر کوثر ارائه شده که پیش از این کارهای فرهنگی و نمایشگاهی فراوانی داشته است.
وی اضافه کرد: این نمایشگاه با ۲ هزار عنوان کتاب با تخفیف ۶۰ درصدی و توزیع ۳۰ هزار بن کتاب ۵۰۰ هزار تومانی به مدت یک هفته برپا می شود که کار فرهنگی بزرگی در راستای تأکید مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.
حجت الاسلام قاضی، خاطر نشان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی، برپاکنندگان این نمایشگاه کاغذ و کارتن های باطله را از ادارات و اشخاص خریداری کرده و به ازای آنها کتاب اهدا خواهند کرد.
وی برگزاری نمایشگاه کتاب را برنامه اصیل فرهنگی دانست و ابراز کرد: یکی دیگر از پیشنهادات برپاکنندگان این نمایشگاه کتاب جمع آوری مطالبی از شهدای مدافع حرم شهرستان دزفول و چاپ آن مطالب است که بسیار ارزشمند است.
پایان پیام/ 589