عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه تاکید دارد رفع موانع فعالیت اقتصادی مهمترین کار مجلس است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مهندس سیدمرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه به مهمترین خدمت مجلس به اقتصاد اشاره کرد.
متن این یادداشت به شرح زیر است:
 می توان گفت که مهمترین بخش از پیام رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۹۹/۳/۷) که خط مشی اصلی مجلس یازدهم را تعیین می کند، این قسمت باشد: «در باب اقتصاد، علاوه بر مشکلات عمده ی مشهود، باید اذعان کنیم که در دهه ی پیشرفت و عدالت، نمره ی مطلوبی درباب عدالت به دست نیاورده ایم. این واقعیّتِ ناخواسته باید همه را به تلاش فکری و عملی در باب معیشت طبقات ضعیف، به مثابه ی اولویت، وادار سازد. توصیه ی صاحب نظران به ما میگوید که راه درست برای این مقصود اصلاح خطوط اصلی اقتصاد ملّی یعنی: اشتغال، تولید، ارزش پول ملی، تورم، اسراف و امثال آن است.» برای بررسی و فهم بیشتر این مطلب، پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR ، یاداشتی از آقای سیدمرتضی نبوی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیأت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه منتشر می کند .
پیام رهبر معظّم انقلاب در روز افتتاحیه ی مجلس یازدهم به نمایندگان محترم، دارای کلیدواژه هایی از جمله معیشت طبقات ضعیف، تأکید بر عدالت، شناخت شرایط و اولویت های کشور، قانون درست بسنده و قابل اجراء، اجتناب از تکثر و تراکم قوانین، تعامل برادرانه با دو قوه ی دیگر و اصلاح خطوط اصلی اقتصاد ملی بود .
اما در زمینه ی اصلاح خطوط اصلی اقتصاد ملی رهبر معظّم انقلاب به بحث اشتغال، تولید، ارزش پول ملی، تورم و اسراف به عنوان نمونه اشاره فرمودند. طبعاً مجلس یازدهم در شرایط بسیار حساسی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری