هفت کاربرد واقعیت مجازی که کمتر شناخته شده اند

زومیت چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۸
امروزه، واقعیت مجازی کاربرد گسترده ای در برقراری ارتباط و صنعت سرگرمی پیدا کرده است؛ اما برخی از کاربردهای آن هنوز رواج پیدا نکرده اند.

با توسعه ی فناوری، روزانه گجت های جدیدی تولید می شوند تا سهولت و رفاه زندگی انسان را افزایش دهند. یکی از شگفت انگیزترین اختراعات فناوری در سال های اخیر، واقعیت مجازی بوده است. فناوری واقعیت مجازی می تواند به شکل گجت بی نقصی باشد که مردم در محیط مصنوعی آن می توانند به رؤیاهای خود برسند. مزایای فناوری VR
ظهور واقعیت مجازی، فرایند خرید آنلاین را کاملا متحول کرده است. برای مثال، با این فناوری می توان بدون رفتن به فروشگاه، لباس ها را امتحان کرد. علاوه براین، از واقعیت مجازی می توان برای آموزش وظایف خطرناک و تهدیدکننده مثل آتش نشانی و خلبانی و موارد دیگر استفاده کرد. کارمندان می توانند بدون خطر به یادگیری بپردازند و بدین ترتیب، احتمال بروز اشتباه در تجربه های واقعی از بین می رود. بهترین مثال، جراحی قلب روی بیمار است. پزشکان می توانند به راحتی جراحی را تمرین کنند و هنگام جراحی واقعی عملکرد بهتری داشته باشند.
علاوه براین، از واقعیت مجازی می توان برای برقرار ارتباط هم استفاده کرد. بسیاری از کسب وکارها از این فناوری برای برگزاری کنفرانس ها استفاده می کنند و به راحتی می توانند با کارمندان ارتباط برقرار و وظایف لازم را به آن ها محول کنند. ظهور اینترنت امکان برقراری ارتباط با دوستان و همکاران ازطریق واقعیت مجازی را فراهم کرده است. به لطف فناوری، احساس می کنید شخص مقابل نزدیک شما است و می توانید تجربه ی تعامل جالبی داشته باشید.
فرصت های VR در سال ۲۰۱۹
امروزه، میلیون ها نفر در سراسر جهان از واقعیت مجازی و مزایای آن استفاده می کنند. شرکت ها این فناوری را برای ارائه ی تجربه ی کاربری منحصربه فرد به مشتریان اجرا می کنند. واقعیت ...