کلاهبرداری ۳۸۰ میلیارد ریالی از تاجران بوشهر

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۵۵
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: فردی که با پوشش سرمایه دار و صاحب کارخانه از شماری تاجر بوشهری ۳۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، توسط پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، سردار خلیل واعظی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی شکایت شماری افراد مال باخته از وقوع کلاهبرداری میلیاردی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی استان بوشهر اضافه کرد: در این زمینه تیم ویژه ای از کارآگاهان مجرب اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان بوشهر با انجام اقدام های اطلاعاتی، عملیات خود را برای دستگیری متهم آغاز کردند.
واعظی ادامه داد: در تحقیقات میدانی و تخصصی کارآگاهان پلیس مشخص شد، فردی با پوشش سرمایه دار، صاحب کارخانه و شرکت و با اظهار اینکه قادر به تهیه و واگذاری خودرو، اقلام خوراکی(بویژه برنج) بوده از شماری تاجر در استان های بوشهر، فارس و تهران مبالغی را از ۲۰ تا ۵۰ میلیارد ریال در مجموع به مبلغ ۳۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و بدون انجام تعهدات به مکان نامعلومی متواری شده بود.
واعظی با بیان اینکه متهم در بازار فعالیت و در زمینه خرید و فروش کالا اشرافیت داشته است اظهار داشت: همین امر سبب می شد تا به راحتی متقاضیان را توجیه و آنان را اغفال کند.
وی افزود: افراد مال باخته بدون تجربه و فقط با هیاهوی بازار در صدد خرید کالایی بودند که مرتب در بازار کمیاب شده و ارزش افزوده داشته باشد به وی اعتماد کرده و سرمایه خود را در اختیار این فرد قرار دادند.
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با به کارگیری شگردهای خاص پلیسی و رصدهای اطلاعاتی موفق شدند، مخفیگاه متهم را درشهر تهران شناسایی و در یک عملیات ضربتی آن را در مخفیگاهش دستگیر کنند.
واعظی توصیه کرد: شهروندان بویژه افراد سرمایه گذار قبل از هر گونه اقدام اقتصادی یا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار