تکذیب خبر سقوط بالگرد در کاشمر

برترینها شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۶
فرماندار کاشمر گفت: خبر سقوط بالگرد در یکی از روستاهای بخش کوهسرخ این شهرستان که از سوی برخی منابع محلی اعلام شده بود و سپس به سرعت در فضای مجازی منتشر گردید، کذب است.

خبرگزاری ایسنا: فرماندار کاشمر گفت: خبر سقوط بالگرد در یکی از روستاهای بخش کوهسرخ این شهرستان که از سوی برخی منابع محلی اعلام شده بود و سپس به سرعت در فضای مجازی منتشر گردید، کذب است.
محمدعلی نبی پور گفت: عصر روز چهارشنبه و در ساعت 17.30 گزارشی از روستای اوندر منطقه تکاب مبنی بر سقوط یک فروند بالگرد در منطقه اعلام شد.
وی اظهار کرد: بلافاصله در همان لحظات اولیه پس از دریافت خبر با مسئولان استان هماهنگی های لازم به عمل آمد و اطلاع رسانی صورت گرفت که پس از بررسی پروازهای صورت گرفته اعلام شد در این منطقه پروازی انجام نشده است.
فرماندار کاشمر عنوان کرد: تنها پرواز انجام شده مربوط به بالگرد پلیس در نیشابور بوده که به سلامت و بدون هیچ گونه مشکلی نیز به زمین نشسته است.
وی بیان کرد: همزمان که با استان هماهنگی به عمل آمد نیروهای امدادی شهرستان از جمله هلال احمر و همچنین نیروی انتظامی بلافاصله به منطقه اعزام شدند که پس از بررسی های صورت گرفته و پایش دقیق منطقه هیچ آثاری مشاهده نگردید.
نبی پور گفت: براساس آنچه از سوی شورای روستا اعلام شده صدای پرواز در منطقه شنیده شده بود البته با توجه به این که از قبل در محل اعلام شده کوه نوشته هایی بوده و از سویی هوای منطقه ابری، گرد و خاک و مه آلوده بوده پیش بینی می شود خطای دید نیز صورت گرفته باشد.
وی عنوان کرد: خوشبختانه براساس بررسی های صورت گرفته هیچ گونه اتفاقی در منطقه روی نداده و گروه امداد نیز برگشته اند.
فرماندار کاشمر در ادامه از شهروندان خواست به شایعاتی که در فضای مجازی پخش می شود توجه نکرده و اخبار را از منابع معتبر و موثق تهیه کنند.
وی گفت: متاسفانه برخی در فضای مجازی در تلاش ...