افزون بر 64 میلیون سهم در بورس همدان معامله شد

ایرنا پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۴
همدان-ایرنا- مدیر بورس منطقه ای همدان گفت: این هفته 64 میلیون و 829 هزار و 125سهم به ارزش 199 میلیارد و 306 میلیون و 464 هزار و 763 ریال در بورس همدان مبادله شد.

علی اسکندری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 58 درصد از معاملات این هفته مربوط به خرید سهام و 42 درصد نیز مربوط به فروش سهام بود.
وی با بیان اینکه این تعداد سهام متعلق به 299 شرکت در بورس منطقه ای همدان معامله شد افزود: همچنین 30 کد معاملاتی جدید نیز ایجاد شده است.
اسکندری اظهار داشت: شرکت های نفت بهران، نفت سپاهان و توسعه معدن و فلزات بیشترین تاثیر مثبت و شرکت های پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی چادرملو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند.
مدیر بورس منطقه ای همدان با بیان اینکه همچنین شرکت های سایپا، بانک ملت و بانک تجارت پربیننده ترین شرکت های بورس بودند ادامه داد: در میان شرکت های فرابورس هم سنگ آهن گهرزمین، سرمایه گذاری توسعه و عمران استان کرمان و پالایش نفت شیراز بیشترین تاثیر مثبت و شرکت های پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی مارون و ذوب آهن اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.
اسکندری افزود: همچنین ذوب آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس و سرمایه گذاری میراث فرهنگی پربیننده ترین شرکت های فرابورس بودند.
به گفته وی شاخص کل بورس در این هفته معادل 211 هزار و 18 واحد بود که نسبت به هفته گذشته 326 واحد کاهش یافت؛ همچنین شاخص کل فرابورس هم با 23 واحد کاهش به 2 هزار و 583 واحد رسید.
7523/2090