تهران - ایرنا - مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: متقاضیانی که در راستای طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی با استاندارد یورو ۵ ثبت نام خود را تکمیل کنند، بعد از یک تا دو ماه خودروی خود را تحویل خواهند گرفت.

مرتضی ضامنی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همانطور که وعده داده بودیم طرح نوسازی ناوگان فرسوده تاکسی با استاندار یورو ۵ در نیمه دوم آبان ماه کلید خورد.
وی ادامه داد: براساس تفاهم با شرکت خودروساز ۴۰ هزار دستگاه خودرو با استاندارد یورو ۵ برای نوسازی ناوگان تاکسی های فرسوده تخصیص یافته و امکان ثبت نام در طرح نقدی نوسازی برای مالکان تاکسی های فرسوده با مدت زمان محدود فراهم شده است.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور تصریح کرد: در این طرح دو خودرو سمند EF۷ و پژو ۴۰۵ پایه گاز سوز پس از طی مراحل مربوط به شماره گذاری، با کاربری تاکسی و استاندارد یورو ۵ مجوزهای لازم را اخذ کرده اند.
وی خاطر نشان کرد: خودرو سمند حدود ۱۱۸ میلیون تومان و پژو ۴۰۵ حدود ۱۰۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
ضامنی در رابطه با ارائه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی ادامه داد: شهرداری های برخی از شهرها به موضوع ورود کرده و تسهیلات بانکی ارزان قیمت را فراهم کرده اند که این امر در افزایش میزان نوسازی موثر است؛ امیدواریم با مشارکت هایی که در حال انجام است تا پایان سال بتوانیم با همکاری دستگاه های مربوطه به ویژه شرکت خودروساز، عملکرد مناسبی در این بخش داشته باشیم.
به گزارش ایرنا طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سال ۱۳۹۴ آغاز شد اما به دلیلی مانند نبود قطعات خودرو، گرانی قیمت و بالا رفتن قیمت ارز و عمل نکردن خودرو سازان به تعهداتشان متوقف شد و در عین حال بیش از ۷۰ هزار تاکسی فرسوده نوسازی شد.
البته به دنبال این توقف با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست بیش از ۴ هزارو ۶۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده با استاندارد یورو ۴ شماره گذاری و تحویل متقاضیان شد اما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار