مدیرکل پدافند غیرعامل استان:

23 نوع تهدید طبیعی از جمله زلزله در آذربایجان شرقی هر لحظه امکان وقوع دارد

اعتماد آنلاین جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶

اعتمادآنلاین| مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی باعرض تسلیت به خانواده قربانیان زلزله بامداد جمعه استان،از وجود 49 تهدید طبیعی شناخته شده در دنیا خبرداد و افزود: 23 تهدید طبیعی از جمله زلزله هرلحظه امکان وقوع در استان را دارد که همواره باید آمادگی لازم برای مواجه با این نوع تهدیدات را داشته باشیم.
محمدباقر آقایی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز بیان این که تهدیدات طبیعی دارای عنصر تشکیل دهنده ثابت بوده و انسان نقشی در آن ندارد، اظهار کرد: اما می توان با استفاده از علم و دانش و فناوری، دستورالعمل هایی ایجاد کرده و در مقابل این تهدیدات ایستادگی کرد.
وی درخصوص تهدیدات غیرطبیعی، بیان کرد: انسان در ایجاد این نوع تهدیدات نقش داشته و بسیار پیچیده تر و خطرناکتر از نوع طبیعی است زیرا یک تفکر و فناوری در پشت این نوع تهدیدات وجود دارد و حوزه پدافندغیرعامل نیز وظیفه رصد و شناسایی تهدیدات غیر طبیعی را شامل می شود.
وی بااشاره به تاسیس دیرهنگام حوزه پدافندغیرعامل در کشور، گفت: با توجه به اهمیت این حوزه لازم است تا با همکاری همگانی اقدام جهادی و علمی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارد، عقب افتادگی های خود را جبران کنیم.
 آقایی با اشاره به برگزاری 500 برنامه فراگیر در هفته پدافند غیرعامل و در سطح استان، در خصوص دستاوردهای این اقدامات گفت: این برنامه ها یک درک و فهم مشترک بین دستگاه های اجرایی و آحاد مردم فراهم کرد تا بتوان آینده ای روشن را ترسیم کرد.
وی با بیان این که دین اسلام، جنگ افزاری را ناپسند دانسته و دفاع از مردم را با ارزش می خواند، افزود: مسلمانان با جنگ و کشتار، از بین رفتن انسان های بی گناه و اشغال سرزمین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار