معاون اجتماعی و سیاسی استاندار تهران گفت: اگر مکان هایی باشد که معترضان در آنجا حضور یافته و اعتراض کنند و ما نیز بتوانیم امنیت آنها را برقرار کنیم، دیگر کسی نمی تواند روی اعتراضات موج سواری کند.
«شکرالله حسن بیگی» معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی و اعلام ۹ منطقه برای برگزاری اعتراضات قانونی گفت: از مدت ها پیش کارهای کارشناسی در خصوص تحقق این اصل از قانون اساسی را شروع کرده بودیم و در این خصوص نیز جلسات متعددی در وزارت کشور تشکیل شده بود.
وی ادامه داد: پس از بررسی های زیاد و کارهای کارشناسی در نهایت ۹ محل برای برگزاری تجمعات تعیین شد و توسط وزارت کشور به هیات دولت ارسال و در آنجا نیز این محل ها برای شهر تهران مصوب شد. برای سایر شهرها نیز قرار براین بود که شورای تامین استان ها محل هایی را برای این منظور اختصاص دهند.
معاون سیاسی و اجتماعی با اشاره به نظر دیوان در خصوص تعیین محل هایی برای برگزاری تجمعات و اعتراضات گفت: دیوان عدالت اداری یک سری اشکالات حقوقی به این مصوبه وارد کرد و در نهایت مصوبه را ابطال کرده بود. در حال حاضر نیز معاون حقوقی رییس جمهور در حال رایزنی در خصوص این مسئله است و پیگیری های حقوقی را انجام می دهد تا مشکل برطرف شود و مکان های مشخصی برای تجمعات داشته باشیم.
حسن بیگی با اشاره به اینکه در تهران دو ورزشگاه برای این منظور در نظر گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: ما برای این موضوع مکان هایی که دارای محیط های باز هستند و باعث ایجاد ترافیک نمی شوند را پیشنهاد داده بودیم تا مردم در این مکان ها حضور یافته و خواسته های خود را مطرح کنند و ما نیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار