معاون وزیر اقتصاد گفت بانک ها معادل ۵۰درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود ۱۸درصد و دوره بازپرداخت ۳ ساله به متقاضیان پرداخت می کنند.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، عباس معمارنژاد در نشست خبریِ ارائه کارت اعتباری با وثیقه گذاری سهام عدالت، با اشاره به اینکه وجوه 96درصد درخواستهای فروش سهام عدالت به حساب متقاضیان واریز شد،گفت: 5600 میلیارد سفارش فروش سهام عدالت به سیستم بانکی کشور ارائه شد.
به گفته معمار نژاد براساس طرح جدید وزارت اقتصاد که به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده است 50درصد ارزش روز سهام عدالت وثیقه کارت اعتباری خواهد شد.
معاون وزیر اقتصاد گفت: نرخ سود این تسهیلات 18درصد و دوره باز پرداخت سه ساله خواهد بود.
وی افزود، این تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه به متقاضیان ارائه خواهد شد. در خصوص کارت اعتباری باید متذکر شد اگر در یک دوره مشخص از ظرفیت کارت اعتباری مذکور استفاده شود نیازی به پرداخت سود به بانکها نیست، در غیر این صورت متقاضیان مشمول سود 18 درصدی خواهند شد.
معمار نژاد گفت: کل مشمولان سهام عدالت حدود49میلیون نفر هستند، گفت: ارزش اولیه سهام واگذار شده 26هزار 600میلیارد تومان بود اما امروز ارزش سهام عدالت به شدت افزایش یافته است؛ بر این اساس ارزش 16هزار میلیاردی سهام افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند حدود 700هزار میلیارد شده است.
همچنین ارزش سهام 10هزار میلیاردی افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند حدود 450هزار میلیارد تومان شده است.
معمارنژاد گفت: بانک های مختلف کشور از جمله ملی، سپه، صادرات، تجارت و ملت آمادگی دارند در صورتی که افراد نیاز مالی کوتاه مدت دارند از طریق وثیقه گیری سهام عدالت، نیاز مالی کوتاه مدت مالی مردم را تأمین کنند تا مردم مجبور نشوند سهام عدالتشان را بفروشند.
وی به سازوکار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار