در مراسمی با حضور استاندار صورت گرفت؛

آغاز عملیات اجرایی تبدیل روستای طویبه به روستای گردشگری در شهرستان حمیدیه

لوگوی ایلنا ایلنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۱۳

مراسم کلنگ نمادین آغاز عملیات اجرایی تبدیل روستای طویبه به روستای گردشگری با حضور استاندار خوزستان و مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، برگزار شد.
به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، مراسم کلنگ نمادین آغاز عملیات اجرایی تبدیل روستای طویبه به روستای گردشگری، با حضور استاندار و چند تَن از مدیران کل حوزه استانداری برگزار شد.
استاندار خوزستان در حاشیه این مراسم، عملکرد سال های اخیر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، در حوزه رونق گردشگری به ویژه بوم گردی را مناسب و قابل قبول دانست و اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت های موجود و اقبال مردم به بهره مندی از این امکانات گردشگری، روستای طویبه این قابلیت را دارد که به عنوان روستای بدون بیکار معرفی شود.
 او با بیان هدف از تبدیل این روستا به یک روستای گردشگری گفت: کلنگ زنی نمادین خانه بوم گردی مجدم، باهدف تبدیل کل روستا به قطب گردشگری روستایی انجام خواهد شد، که در واقع نوعی همراهی کامل با تقاضاهای مردمی به منظور تبدیل روستا، به یک روستای هدف گردشگری محسوب می شود.
 ارزیابی عملکرد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در چهار سال گذشته، ازجمله مباحث مطرح شده از سوی وی بود که آن را مفید و رو به رشد معرفی کرد.
شریعتی ادامه داد: به همت اداره کل میراث فرهنگی، در سال های اخیر جهش خوبی در تعداد مجوزهای صادر شده برای خانه های بوم گردی در سراسر استان، صورت گرفت. به عنوان مثال در "روستای علوه" از توابع شهرستان کارون، ۱۲ مجوز صادر شده است که با توجه به ظرفیت هایی موجود در روستا، همچون چای ترش و ...

سرخط اخبار