دولت به منظور فروش اوراق بدهی، واگذاری سهام دولتی و نیز آزادسازی سهام عدالت، تا اطلاع ثانوی از بازار سرمایه حمایت خواهد کرد.

به گزارش بورس نیوز، شاخص کل بورس امروز (پنجم بهمن ماه ۹۸) با رشد ۵۷۹۰ پله ای، رکورد دیگری از خود بر جای گذاشت و کانال ۴۱۷هزار واحدی را هم از آن خود کرد.
با توجه به نقدشوندگی بالای این بازار، به نظر می رسد بورس تهران برای این رشد، دلایل محکمی داشته باشد.
مهدی ساسانی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت فعلی بازار سرمایه و پیش بینی روند آتی بیان کرد: برای رشد بازار سرمایه در سال ۹۸ و ۹۹، علل مختلفی را می توان مطرح کرد. بررسی های بازار از ابعاد مختلف، دلایل متعددی هم برای رشد بازار سرمایه مشخص می کند.
۳ دلیل مهم برای رشد بازار سرمایه
وی افزود: از یک طرف بازار سرمایه با توجه به افزایش سرمایه های در دست انجام، از لحاظ تعداد سهام در حال رشد است و با افزایش تعداد سهام بازار، ارزش مارکت بازار سرمایه هم رو به افزایش بوده و این جریان، شاخص کل را به سمت بالا سوق می دهد.
وی ادامه داد: دومین نکته در مورد رشد بازارسرمایه، عدم جذابیت در بازارهای ارز و طلا و مسکن است؛ تنها بازار جذاب برای ورود نقدینگی، بازار سرمایه بوده و همانطور که مشاهده می کنید ارزش روزانه معاملات به بیش از ۵هزار میلیارد تومان رسیده و به نظر می رسد سیر صعودی ارزش معاملات در بازار سرمایه ادامه داشته و به زودی ارزش روزانه معاملات به بیش از ۷ هزار میلیارد تومان خواهد رسید. این در حالی است که تا دو سال قبل، ارزش روزانه معاملات معمولا کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان بود. این وضعیت نشان از موفقیت بازار سرمایه در جذب نقدینگی دارد.
دلایل حمایت دولت از بازار سرمایه
ساسانی اضافه کرد: سومین علت رشد بازار سرمایه را می توان در برنامه های دولت و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار