نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: مطابق مصوبه هیات دولت استمرار بکارگیری مشمولان مواد 4 و 5 آیین نامه اجرایی قانون تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی که نمره قبولی در آزمون داخلی کسب نکنند، در صورت نیاز آموزش و پرورش صرفا در سال تحصیلی 1399- 1400 مانعی ندارد.

عبدالناصر درخشان نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در خصوص جذب و ادامه همکاری با معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از سوی وزارت آموزش و پرورش ، گفت: در تیرماه سال جاری آزمونی در جهت جذب و ادامه همکاری با معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی برگزار شد، عده قابل توجهی از ذی نفعان موفق به کسب نمره قبولی آزمون نشدند و قطع همکاری با آنها از طرف وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افرادی که عمری را با مشقت و کمترین دستمزد برای با سواد کردن انسانهای بی سواد بخصوص در مناطق محروم سپری کردند اما اکنون باید قربانی درک ناصحیح برخی مسئولین از قانون می شدند.
وی در این راستا، ادامه داد: چرا که آزمون برگزار شده خلاف قانون اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش و همچنین استفساریه تصویبی در خصوص قانون مذکور مصوب اردیبهشت ماه سال 1399 بود.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در تفسیر فوق به صراحت آورده شده آموزشیاران و آموزش دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی نیز شامل شرایط استخدامی در ماده الحاقی مصوب 13/6/1397 هستند لذا در قانون یاد شده برای هیچ یک از دیگر گروه های ذکر شده در قانون آزمونی برگزار نشده و به وضوح شاهد تبعیضی ناروا، آشکار و ظلم نسبت به این گروه بودیم.
عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به قانون استفساریه اعلام شده، شاهد اعتراضات به حق و قانونی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار