استاندار گیلان در ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت: مدیران استان برای بهره گیری از ظرفیت پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا برنامه ریزی کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در ستاد اقتصادی مقاومتی ضمن تسلیت ایام اربعین اظهار داشت: امسال پرشورتر و منظم تراز سال های قبل شاهل برگزاری اجتماع عظیم اربعین حسینی بودیم. این اجتماع، تجلی وحدت و انسجام اسلامی است که یکپارچه خود را به همه مردم دنیا نشان داد. از زائرین هم استانی و ستاد اربعین استان که سهمی در این همایش بزرگ داشتند تشکر می کنم.
وی با بیان اینکه طبق اعلام قبلی، 19 پروژه و 53 زیر پروژه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مصوب شده که انتظار داریم با جدیت توسط مدیران دستگاه های اجرایی پیگیری شود تصریح کرد: در دیدار اوایل مهر ماه جاری با معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و جانشین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور در گیلان به صورت ویژه شاهد حمایت هایی همه جانبه هستیم.
استاندار گیلان با اشاره به ماده 27 تبصره 19 گفت: نیاز است کار کارشناسی بیشتر در واگذاری پروژه ها در گیلان انجام گیرد و تصدیگری دولت در تمامی پروژه ها از جمله 23 پروژه ای که قرار است توسط دستگاه ها واگذار شود تسریع شود.
وی مقوله صادرات غیرنفتی را از مولفه های مهم تحقق راهبر اقتصاد مقاومتی خواند و اظهار داشت: استان گیلان از این جهت در تولید و صادرات محصولات کشاورزی و نیز صنایع وابسته تبدیلی باید سهم بیشتری از این منظر داشته باشد.
وی رویکرد توسعه ای استان را کشاورزی و گردشگری توام با حفظ محیط زیست برشمرد و گفت: سهم 18 درصدی کشاورزی استان در تولید ناخالص داخلی و سهم 28 درصدی در اشتغال استان در این بخش و معافیت های وابسته به آن مهمترین رویکرد توسعه استان را تشکیل می دهد.
نماینده عالی دولت در گیلان افزایش راندمان آب و استفاده از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار