ستاد امر به معروف و نهی از منکر از پشتوانه کامل قانونی برخوردار است

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۷
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: چهار سال از تصویب قانون حمایت از آمران به معروف می گذرد و بر مبنای آن، ستاد امر به معروف و نهی از منکر از پشتوانه کامل قانونی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت الاسلام جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه با حضور در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در نشستی خبری شرکت کرد.
وی در این نشست اظهار کرد: چهار سال از تصویب قانون حمایت از آمران به معروف می گذرد و بر مبنای آن، ستاد امر به معروف و نهی از منکر از پشتوانه کامل قانونی برخوردار است، با این حال معتقدیم عملکرد ها در زمینه امر به معروف، خوب نبوده چرا که این فریضه به روابط میان انسان ها آن هم در یک حوزه خاص همچون عفاف و حجاب خلاصه شده است.
محبی در ادامه گفت: امام کاظم(ع) فرموده اند: اگر امر به معروف نکنید، اشرار بر شما حاکم می شوند و هر چه دعا کنید، مستجاب نخواهد شد، همچنین امام علی(ع) نیز به این موضوع اشاره کرده اند که اگر حاکمان اصلاح شوند، مردم اصلاح می شوند. با این مقدمه، امر به معروف حاکمان از سوی مردم در اولویت و واجبی عینی است، اگر مردم یاد بگیرند که حاکمان را درست امر به معروف کنند، فرهنگ مسئولیت اجتماعی تقویت می شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به سخنی از آیت الله جوادی آملی که می گوید: ظاهر مردم ایران، باطن مسئولان جمهوری اسلامی است، گفت: اگر ناهنجاری هایی بین مردم وجود دارد بخاطر مسئولان است، ما آموزش نحوه صحیح امر به معروف و ترویج مطالبه گری از طریق رسانه را در اولویت قرارداده ایم. همه به اشتباه فکر می کنند که ستاد امر به معروف مجری مقابله با منکرات است در حالی که این ستاد، تنها وظیفه فرهنگ سازی و احیای امر به معروف را به عهده دارد. 
در ادامه این نشست، حجت الاسلام میرزایی، معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به ...