بخش «سیروان» یکی از بخش های استان کردستان است که در شهرستان سنندج واقع شده است. مرکز این بخش روستای ۲۵ خانواری دره کوله است.

شعار سال: روستا های «سیروان» از توابع شهرستان سنندج پس از ثبت ملی به مقصد گردشگری تبدیل شده اند. بخش «سیروان» ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری دارد که می توان از آن در راستای توسعه منطقه بهره برد. پتانسیل های کشاورزی موجود در بخش «سیروان» نیازمند بسترسازی و حمایت است تا بتوان بخشی از کمبود های موجود را جبران کرد. نبود زیرساخت در حوزه جاده و ارتباطات اینترنتی یکی از دلایل رونق نیافتن این حوزه است.
روستای «دولاب»
روستا های شاخص و گردشگر پذیر در استان کردستان و خصوصا منطقه هورامان به دلیل بافت معماری و نیز فرهنگ های خاص خود سالانه پذیرای گردشگران بسیار می باشند. «دولاب» از مقاصد جدید گردشگری در استان کردستان بخش سیروان است. قدمت روستای «دولاب» به بیش از۹۰۰ سال پیش می رسد. «دولاب» به جهت غنای فرهنگی بالا و نیز نزدیکی به مرکز استان کردستان و همچنین طبیعت زیبا مقصد گردشگری مناسبی برای علاقمندان به گردشگری می باشد. روستای «دولاب» دارای آب و هوای معتدل کوهستانی و در حدود ۱۶۰چشمه دائمی دارد، پس به حق شایسته است، که نامش دولاب یعنی «دول ئاو» باشد. تنوع چهارفصل این منطقه بسیار زیبا و جالب توجه است.
روستای «گلین»
روستا های استان کردستان با هوای پاک و طبیعت زیبا و سرسبز خود مقصد خوبی برای گردشگران هستند که یکی از این روستا های هدف گردشگری، روستای «گلین» از توابع بخش سیروان سنندج و در منطقه ژاوه رود واقع شده است. ۴۵ کیلومتر از شهر سنندج را که به سمت شهر کامیاران طی کنید و جاده های پیچ در پیچ و باغ های پُرثمر منطقه ژاوه رود را پشت سر بگذارید به روستایی می رسید که «گلین» نام دارد، عروس منطقه ژاوه رود. بنا بر آثاری که وجود دارد و به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار