فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از کشف ۳۵ قطعه شیء تاریخی در شهرستان های جنوبی استان خبر داد.
به گزارش ایلنا، سرهنگ سیدعلی حسینی (فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان) با اشاره به اینکه ۳۵ قطعه شیء تاریخی از ابتدای آذرماه جاری و در شهرستان های جیرفت، کهنوج، قلعه گنج و رابر از طریق جلب مشارکت های مردمی به دست آمده است، افزود: تعدادی از اشیای مذکور تعیین قدمت شده است و قدمت مابقی اشیا نیز به زودی توسط کارشناسان باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی استان اعلام می شود.
او با بیان اینکه اشیای کشف شده در شهرستان جیرفت شامل هفت کاسه و کوزه سفالی و سنگ صابونی و همچنین یک قطعه فلزی می شود، اظهار کرد: قدمت این اشیا به هزاره سوم قبل از میلاد و پس از میلاد برمی گردد.
سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و آموزش منجر به جلب مشارکت های مردمی در شهرستان های جنوبی استان کرمان شده است، افزود: با توجه به اینکه بیشترین تعداد اماکن تاریخی و محوطه های باستانی در جنوب استان کرمان قرار دارد، برگزاری جلسات متعدد آموزشی و همفکری با اقشار مختلف این مناطق منجر به کشف تعداد زیاد اشیای تاریخی از طریق جلب مشارکت های مردمی شده است.
او بیان کرد: در ماه گذشته ۶۴ جلسه با دستگاه های همیار همچون محیط زیست، منابع طبیعی، مسکن و شهرسازی، ائمه جمعه، شهرداری ها، شورای شهر، معتمدین محلی و... برگزار شده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: نیروهای یگان حفاظت این اداره کل با همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی به صورت ۲۴ ساعته از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار