معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی از اجرای طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی در این استان خبرداد.

- اخبار استانها -
 علیار راستگو در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در تبریز ، با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان اظهار داشت:این طرح از بامداد روز جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان اجرا می شود.
وی افزود:این طرح به منظور کاهش تماس ها و کمک به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا توسط هیأت وزیران مصوب شده و تا 15 فروردین اجرا می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: این طرح در چند محور کلی اجرا می شود و محور اصلی این طرح، محدودیت و ممنوعیت ترددهای جاده ای با هدف جلوگیری از ورود افراد غیربومی به شهرهاست.
طرح فاصله گذاری اجتماعی از فردا در هرمزگان اجرا می شود
اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در فروشگاه های شهروند
جزئیات طرح فاصله گذاری اجتماعی اعلام شد/محدودیت شهرها بیشتر می شود/ مسافران زودتر بازگردند
راستگو ادامه داد: در این طرح، از ورود افراد غیربومی به شهرها جلوگیری خواهد شد و ملاک تشخیص بومی یا غیربومی بودن افراد نیز کد ملی شخص و شماره پلاک و بیمه نامه خودرو است؛ برای تضمین اجرای این طرح نیز جریمه 500 هزار تومانی و توقیف خودرو به مدت یک ماه برای متخلفان پیش بینی شده است.
راستگو افزود: در این اساس از تمام مردم استان که در مسافرت به سر می برند می خواهیم که تا پایان امروز به محل سکونت خود بازگردند تا دچار مشکل نشوند؛ افرادی هم که در شهرهای دور بوده و نمی توانند امشب به محل سکونت خود بازگردند تنها از کمربندی ها اجازه عبور خواهند داشت و نمی توانند وارد هیچ شهری شوند.
وی خاطرنشان کرد: چنان چه فردی بخواهد در خلاف جهت محل سکونت خود حرکت کند توسط پلیس جریمه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار