کمیسیون اروپایی از آمادگی خود برای برگزیت نامنظم خبر داد

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱
یک مقام کمیسیون اروپا اعلام کرد که بروکسل برای برگزیت نامنظم انگلیس تجهیز شده است.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل" آلمان، در حال حاضر در درام برگزیت تمام توجهات معطوف به این مسئله است که چه کسی جانشین ترزا می و نخست وزیر جدید انگلیس می شود. هنوز شش هفته زمان می برد تا مشخص شود که چه کسی عهده دار این سمت و ریاست حزب محافظه کار انگلیس خواهد بود. تا زمانی که محافظه کاران جانشین "می" را انتخاب کنند در بروکسل یک فرصت استراحت وجود دارد. البته بعد از آن، ساعت ها دوباره شروع به تیک و تاک می کنند. در 31 اکتبر زمان تعیین شده برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به پایان می رسد.
یک خروج نامنظم انگلیس از اتحادیه اروپا در صورت روی کار آمدن نخست وزیری که به روند رویارویی با بروکسل در مذاکرات ادامه دهد بعید به نظر نمی رسد. یکی از نامزدهای مطرح برای جانشینی ترزا می، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه سابق انگلیس است.
این نامزد 54 ساله برای نخست وزیری انگلیس روز گذشته در سخنانی به مناسبت آغاز رسمی مبارزات انتخاباتی خود با تاکید بر اینکه هیچ تلاشی برای یک برگزیت بدون توافق نمی کند در عین حال گفت که باید مذاکرات مجددی درباره توافق برگزیت صورت گیرد.
این در حالی است که بروکسل با هر گونه مذاکرات مجدد درباره برگزیت مخالف است و بر خلاف ایده جانسون بر این باور است که در صورت یک برگزیت نامنظم انگلیس باید به تعهدات مالی خود به اروپا پایبند باشد. جانسون در عین حال روز گذشته در سخنانش تاکید کرد که وی انگلیس را به صورت جدی برای وقوع یک سناریوی برگزیت بدون توافق در ماه اکتبر آماده می کند.
کمیسیون اتحادیه اروپا هم مدتهاست که درباره وقوع چنین سناریویی اعلام آمادگی کرده است. یک مقام ...

سرخط اخبار