رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با اشاره به وجود عدم انسجام در ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: عدم هماهنگی میان استان ها نشان از نقش ضعیف وزیر کشور است و باید وزیر پیگیر رفع ناهماهنگی های در کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد حجت الاسلام اسدالله جعفری ظهر امروز در ستاد مقابله با کرونا در خراسان شمالی با اشاره به آخرین وضعیت اجرای سند جامع مقابله با کرونا در استان اظهار کرد: مشکل بزرگی در موضوع مقابله با کرونا در کشور مشاهده می شود که آن عدم هماهنگی و انسجام ستاد ملی کرونا است.
وی برخی مشکلات موجود در استان ها در مقابله با کرونا را متأثر از عدم هماهنگی ستاد ملی دانست و افزود: عدم تأمین و اجازه تهیه اقلام بهداشتی از استان های دیگر نسبت به هم مشکلی است که باید ستاد ملی و وزیر کشور وارد شود و پیگیری کند.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی مدیران استانی را پای کار مقابله با شیوع کرونا در استان توصیف کرد و ادامه داد: چرا باید این مشکلات باشد و نه اینکه باید وزیر کشور پیگیر رفع آنان باشد.
وی خاطرنشان کرد: همه در استان پای کار هستند اما درجایی که موضوع فرا استانی می شود، علی رفم مجوز وزارت بهداشت اما استان مبدأ مانع از انتقال کالا به این استان می شود.
جعفری بابیان اینکه وزیر کشور چه جایگاهی در ستاد ملی کرونا دارد افزود: بسترسازی هماهنگی میان استان ها و استانداران در ستادهای استانی باید انجام شود اما این طور نشده است.
وی با انتقاد نسبت به عدم برآورده شدن نیازهای بهداشتی استان گفت: ما برای رفع مشکلات تلاش می کنیم اما در ستاد ملی کرونا و وزارت کشور به عنوان نقش اساسی در هماهنگی استان ها باید وارد شود و تاکنون ضعیف بوده است و مسئولان و آقایان باید جواب بدهند.
رئیس کل دادگستری همچنین نسبت به برخی کم کاری ها و کوتاهی ها در اجرای ستاد استانی مقابله با کرونا انتقاد کرد و افزود: برخی از مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا اجرایی نشده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار