زمانی که ریزش بازار سهام در دهه سوم مردادماه به واسطه اختلاف دو وزیر دولت بر سر صندوق قابل معامله پالایشی آغاز شد، این ناهماهنگی به سقوط ارزش بنگاه های اقتصادی حاضر در بورس نیز انجامید. بورس تهران همچنان در سراشیبی سقوط است و روز سه شنبه ۶/ ۲ درصد دیگر از ارتفاع این نماگر کاسته شد و […]

زمانی که ریزش بازار سهام در دهه سوم مردادماه به واسطه اختلاف دو وزیر دولت بر سر صندوق قابل معامله پالایشی آغاز شد، این ناهماهنگی به سقوط ارزش بنگاه های اقتصادی حاضر در بورس نیز انجامید.
بورس تهران همچنان در سراشیبی سقوط است و روز سه شنبه ۶/ ۲ درصد دیگر از ارتفاع این نماگر کاسته شد و در معرض نزول به کانال ۲/ ۱ میلیون واحد قرار گرفت. افت شتابان قیمت ها در بازار سرمایه طی ماه های اخیر آنچنان از اشتیاق صاحبان نقدینگی به سرمایه گذاری در غیرتورمی ترین بازار کشور کاسته که همه روزه تعداد بیشتری از سرمایه گذاران برای حفظ ارزش دارایی خود درصدد خروج از چرخه معاملات بازار سهام برآمده اند.
ارزش دلاری بورس تهران نصف شد
به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت نیوز ، از زمانی که ریزش بازار سهام در دهه سوم مردادماه به واسطه اختلاف دو وزیر دولت بر سر صندوق قابل معامله پالایشی آغاز شد و همین ناهماهنگی به سقوط ارزش بنگاه های اقتصادی حاضر در بورس انجامید، این بازار افت ارزش ۲۸۳۰ هزار میلیارد تومانی را شاهد بوده که با احتساب حدودی قیمت ۲۸ هزار تومانی دلار آمریکا در صرافی بانک ملی افتی ۱۸۵ میلیارد دلاری را شاهد بوده است.
اگر به این رقم ارزش بازار اول و دوم فرابورس را نیز بیفزاییم، درخواهیم یافت که صرفا بدون احتساب افت قیمت در تابلوهای سه گانه بازار پایه بازار سهام ۷/ ۲۱۰ میلیارد دلار افت ارزش دلاری را شاهد بوده است.تمامی این ریزش ها در حالی رخ داده که بر اساس بسیاری از آمارها تصمیماتی نظیر الزام شرکت ها به بازار گردانی نیز نتوانسته تاکنون کمک چندانی به جلوگیری از افت قیمت ها در بازار سرمایه داشته باشد.
با توجه به تمامی آنچه که گفته شد افت قیمت ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار