رسانه های لبنان از وقوع انفجار شدید در بندر شهر بیروت به دلایل نامعلومی خبر دادند که بر اثر آن، صدها نفر زخمی شده اند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های خبری از شنیده شدن صدای چند انفجار در شهر بیروت، پایتخت لبنان خبر دادند.
در حالی که شبکه «سی ان ان» آمریکا از انفجار در بندر بیروت خبر داده، شبکه الجزیره قطر گزارش داد که این انفجار در نزدیکی منزل سعد الحریری، نخست وزیر سابق لبنان روی داده است. 
با این حال شبکه الجزیره دقایقی بعد به نقل از منابع لبنانی گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می دهد انفجار در یکی از انبارهای مواد منفجره و آتش زا واقع در بندر بیروت رخ داده است.
تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از محل حادثه، حکایت از آن دارد که انفجار شدید بوده و ستونی از دود به ارتفاع زیاد در آسمان دیده می شود.
انفجار در بندر بیروت
شبکه المیادین لبنان نیز با تأیید وقوع انفجار در بندر بیروت، گزارش داد که اطلاعات اولیه نشان می دهد، این انفجار تروریستی نیست. شبکه الجزیره خسارت های مالی وارد شده به محل انفجار و مناطق اطراف را سنگین دانسته است.
خبرگزاری رسمی لبنان نیز گزارش داد که بر اثر انفجار «ده ها» نفر مجروح شده و برای مداوا به بیمارستان های بیروت منتقل شده اند.
شبکه المیادین لبنان به نقل از خبرنگار اعزامی خود گزارش داد که محل انفجار مخزن بنزین بوده و به دلایل نامعلومی منفجر شده است.
شبکه «ام تی وی» لبنان نیز از قول خبرنگار خود در اطراف بندر نوشت که شدت انفجار باعث شده بخشی از انبار و سیلوی گندم در بندر بیروت که به محل حادثه نزدیک بوده؛ فرو بریزد.
«حمد حسن»، وزیر بهداشت لبنان گفت که دستور داده همه بیمارستان های بیروت برای پذیرش مصدومان این انفجار خود را آماده کرده و اقدامات لازم را سریعاً اتخاذ کنند.
بر اساس گزارش های خبری هر لحظه ...

سرخط اخبار