رئیس ائتلاف فتح عراق ضمن تاکید بر اینکه حادثه ناگوار خیلانیه در استان دیالی نباید تکرار شود، به موضع واحد سنی و شیعی علیه تروریسم اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراق، هادی العامری رئیس ائتلاف فتح عراق در سخنانی با اشاره به تحرکات برای دامن زدن به مشکلات طایفه ای در دیالی عراق بیان کرد: خون های ریخته شده در حادثه الخیلانیه در مقدادیه در استان دیالی به هدر نخواهد رفت و به زودی انتقام خون کشته شدگان گرفته خواهد شد.
وی افزود: آنچه در الخیلانیه رخ داده است حادثه ای تروریستی است و هر سنی و شیعی ضد تروریسم است.
العامری گفت: دیالی از فرقه گرایی گذر کرد و ما هرگز اجازه نخواهیم داد که به فرقه گرایی برگردد. نباید نقش نیروهای امنیتی اعم از ارتش و پلیس و حشد شعبی که در کنار هم می جنگند، تضعیف شود و همه باید برای برقراری امنیت در دیالی تلاش کنند.
وی بیان کرد: چنین حادثه ناگواری نباید تکرار شود و سرویس های امنیتی غافل نباشند و همیشه بازرسی ها را انجام دهند.
گفتنی است که در حادثه الخیلانیه در مقدادیه در استان دیالی عراق یک شیخ عشیره با خویشاوندانش هدف حمله قرار گرفتند و کشته شدند. قبلا هم در حادثه روستای فرحاتیه در منطقه بلد از توابع استان صلاح الدین در ۱۷ اکتبر جاری، ۸ نفر کشته شده بودند و ۴ نفر دیگر هم ربوده شدند که تاکنون از سرنوشت آنها اثری در دست نیست.
این در حالی است که علی سعدون نماینده استان میسان در پارلمان عراق با اشاره به این حوادث گفت: برخی کشورهای خارجی به دنبال ایجاد فتنه طایفه ای در عراق هستند. آنها مایلند که عراق بی ثبات بماند و از این رو در راستای دامن زدن به مشکلات طایفه ای و شعله ور کردن اختلافات حرکت می کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار