رئیس دانشگاه بقیه الله گفت: به نظر من استفاده از پلاسمای بیماران بهبود یافته از ویروس کرونا پس از دوهفته و تزریق به دیگر بیماران مبتلا به این بیماری، دستاورد خوبی بوده است، ولی مهمترین مانع بکارگیری گسترده این روش، کمبود پلاسمای دریافت شده از بیماران بهبودیافته است. رئیس دانشگاه بقیه الله گفت: به نظر من استفاده از پلاسمای بیماران بهبود یافته از ویروس کرونا پس از دوهفته و تزریق به دیگر بیماران مبتلا به این بیماری، دستاورد خوبی بوده است، ولی مهمترین مانع بکارگیری گسترده این روش، کمبود پلاسمای دریافت شده از بیماران بهبودیافته است.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی (ص)، صبح امروز نشست ترویج علم بنیاد مصطفی (ص) با موضوع "بررسی روند درمان ویروس کرونا از طریق پلاسما درمانی" با حضور آقایان پیمان عشقی؛ مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران، حسن ابوالقاسمی؛ رئیس دانشگاه بقیهالله و عبدالمجید چراغعلی؛ عضو هئیت علمی دانشگاه بقیه الله و رئیس تیم پزشکی درمان کووید ۱۹ از طریق پلاسما درمانی در محل بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) برگزار شد.
در ابتدای این نشست، سیدعلی عمرانی، مدیر اجرایی بنیاد مصطفی (ص) ضمن خوشآمدگویی به مهمانان و اصحاب رسانه گفت: بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)، به دنبال تقویت بنیان های علمی جامعه و کمک به هم افزایی و همکاری در سطح جامعه جهانی و جوامع اسلامی است. بنیاد مصطفی (ص) تلاش می کند تا با استفاده از الگو های موجود به نیاز های جامعه پاسخ دهد که این الگو ها در شبکه های مختلفی ایجاد شده اند تا با همکاری یکدیگر جامعه را پیش ببرند.
وی در خصوص برگزاری نشست استپ پیرامون ویروس کرونا بیان کرد: هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در کشور های اسلامی با حضور دانشمندانی همچون دکتر چراغعلی و سایر دانشمندان جهان اسلام برگزار شد که طی دو روز توانستیم میان افراد اطلاع رسانی ایجاد کنیم؛ اما برای ایجاد شبکه سازی و تقویت آن نیازمند، ظرفیت سازی هستیم که این ظرفیت ها، جوانان و نخبگان جهان اسلام هستند.
مدیر اجرایی بنیاد مصطفی (ص) با بیان اینکه درتلاش هستیم تا ادبیات علم نافع را ترویج کنیم، اظهار کرد: ما خواهان پرورش مهارت های مختلفی هستیم؛ اثربخشی بدون گفتمان میان جامعه صورت نمی گیرد و در این مسیر اصحاب رسانه کمک ما هستند. نشست های ترویج ...

سرخط اخبار