مدیرکل ارتباطات زیرساخت آذربایجان غربی گفت: در راستای توسعه شبکه پیشرفته فیبر نوری در آذربایجان غربی، طی امسال ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که در نقاط مختلف استان در راستای توسعه شبکه اینترنت هزینه می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه شاهین برازش در دیدار با فرماندار چالدران اظهار داشت: امسال با توسعه یک هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری در آذربایجان غربی، طول این شبکه به ۲ هزار و ۶۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.
وی با اشاره به وضعیت مناسب چالدران و نگاه ویژه به این شهرستان در راستای توسعه ارتباطات زیرساخت به ویژه شبکه فیبر نوری عنوان کرد: این شهرستان جزء ۷۰ مرکز خاص کشور است و بر اساس برنامه ریزی های لازم، به دلیل داشتن چنین شرایط خاص با تامین زمین و مکان مناسب، نمایندگی ارتباطات زیرساخت استان در چالدران راه اندازی می شود.
فرماندار چالدران نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات زیرساختی در حوزه مخابرات شهرستان بر توجه ویژه نسبت به رفع این مشکلات تاکید کرد یادآور شد: شرایط به وجود آمده در ایام شیوع بیماری کرونا باعث شده استفاده مردم از اینترنت افزایش یابد.
محمدزاده با بیان اینکه بسیاری از روستاهای چالدران به دلیل عدم پوشش اینترنت در انجام برخی کارها از جمله استفاده از شبکه آموزشی شاد، خرید سهمیه نفت سفید و گاز مایع مشکلاتی فراهم کرده،تصریح کرد: این مشکلات باعث فراهم آوری زمینه مهاجرت روستاییان به مرکز شهرستان یا شهرستان های همجوار می شود.
فرماندارچالدران به وضعیت برخورداری دانش آموزان روستایی چالدران درخصوص استفاده از برنامه آموزشی شبکه شاد اشاره کرد و گفت: از مجموع ۱۱۸ مدرسه روستایی شهرستان ۳۴ مدرسه تحت پوشش این طرح قرار گرفته که نیازمند توجه جدی به این موضوع از سوی مسوولان استانی است.
خاطرنشان می شود چالدران حدود ۱۲۰ روستا دارد که در ۲ بخش مرکزی و دشتک نزدیک به ۲۰ هزار نفر را در خود جای داده اند و چالدران با ۵۰ هزار نفر ...

سرخط اخبار