مدیرعامل بانک توسعه تعاون در پیامی سالروز آزادسازی خرمشهر را گرامی داشت.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام بانک توسعه تعاون، متن پیام حجت الله مهدیان، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل در ادامه آمده است.
سوم خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی باد
با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، توطئه های بسیاری در جهت براندازی حکومت نوپای جمهوری اسلامی توسط استکبار جهانی و ایادی ضدانقلاب شکل گرفت. از اقداماتی مختلف نظیر: حادثه طبس، ترور شخصیت های مؤثر و برجسته انقلاب، تبلیغات منفی گسترده رسانه ای در سطح جهان به منظور مخدوش کردن چهره واقعی انقلاب، حصر اقتصادی و سرانجام به دلیل ناکامی و شکست در تمامی این نقشه ها، اقدام به حمله مستقیم نظامی با تحریک رژیم بعثی صدام را می توان در این خصوص نام برد.
به این ترتیب، در ۳۱ شهریورماه ۵۹ با هجوم ددمنشانه رژیم بعثی از مرزهای شمال غربی، غرب و جنوبی کشور و از زمین و دریا و هوا، جنگی تمام عیار را بر ایران اسلامی تحمیل نمود که ۸ سال به طول انجامید و خسارات مالی و جانی سنگینی به بار آورد، جنگی که برای رهبری و ملت ایران نه جنگ بلکه دفاع مقدس بود و نقطه اوج آن آزادسازی خرمشهر قهرمان می باشد.
خرمشهر؛ شهری که خیابان ها، کوچه ها و خانه های آن به مدت ۳۴ روز شاهد مقاومت جوان های غیور و شجاع بسیجی همراه نیروهای ارتش و سپاه مجهز به سلاح سبک در مقابل چند ده هزار سرباز تا بن دندان مسلح بعثی با پشتیبانی توپخانه و صدها دستگاه تانک و هواپیما در محاصره بود؛ اما دیری نپایید که تصرف خرمشهر برای دشمن متجاوز به کابوسی بزرگ تبدیل شد. خرمشهر حماسه ها آفرید و خونین شهر شد. شهری که ارتش بعثی را زمین گیر کرد و تمامی نقشه های استکبار جهانی را برای اشغال برق آسای خاک ایران نقش بر آب ساخت. مدافعین شهر صحنه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار