تحریر نهج البلاغه به قلم آیت الله جوادی آملی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کتاب «سَلُونِی قَبْلَ أَن ْتَفْقِدُونِی، تحریر نهج البلاغه» به قلم آیت الله عبدالله جوادی آملی در کتابخانه ملی ایران رونمایی شد.
این کتاب شامل شرح و تبیین خطبه ها، نامه ها و حکمت های نهج البلاغه است که آیت الله جوادی آملی این سلسله مباحث را از سال ۱۳۷۱ در خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم آغاز کردند.
در مراسم رونمایی این کتاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نهج البلاغه منشور ماندگار برای جهانیان از بزرگمردی است که قرآن ناطق است. کتابی که در جهان اسلام توجه زیادی را به خود جلب کرده است و به عنوان کتابی ممتاز شناخته می شود.
آقای عباس صالحی گفت: شرح نهج البلاغه آیت الله جوادی آملی طعم خاصی دارد. چون نویسنده، در دانش های مرتبط با این کتاب ارزشمند، دارای تخصص است. ایشان فیلسوف، عارف، مفسر و دارای جایگاهی ویژه در زمینه های حکمت نظری و عملی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: یکی از ویژگی های این اثر حفظ «مناسبات قرآن کریم و نهج البلاغه» است که در تار و پود آن دیده می شود و باعث شده تا ما با خواندن این کتاب، هم نهج البلاغه را ببینیم و هم قرآن کریم را درک کنیم.
آقای صالحی افزود: این کتاب دو جلدی تصویرسازی خوبی از امام علی (ع) ارائه کرده است.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در مراسم رونمایی از کتاب آیت الله جوادی آملی گفت: این کتاب، تکریم نهج البلاغه و علم و دانش است و نشان می دهد علی (ع) مصداق تمامیت این علم است و می تواند انسان را از گمراهی برهاند.
وی افزود: ما سعی می کنیم در کتابخانه ملی دانشی را که زاییده تفکر علماست ارج بگذاریم و به سمع و نظر دیگران برسانیم.
خانم اشرف بروجردی رئیس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار