عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد که شهرداری می تواند عمارت اقدسیه را به عنوان مقصد گردشگری در شمال تهران حفظ کند.

حجت نظری در گفت وگو با ایسنا، در حاشیه بازدید صبح امروزش از عمارت موسوم به اقدسیه که این روزها واگذاریش خبرساز شده است، گفت: صبح امروز به همراه تعدادی از مسئولان شهرداری ایران از عمارت موسوم به اقدسیه بازدید کردیم.
وی با بیان این که هنوز اطلاعات دقیقی در مورد اینکه این خانه توسط چه معماری ساخته شده، در دسترس نیست، اظهار کرد: بین کارشناسانی که امروز با ما در این بازدید حضور داشتند در مورد این که این ملک واجد شاخص های ثبت ملی است یا نه اختلاف نظر وجود دارد و برخی ها معتقدند که این ملک می بایست ثبت شود و برخی دیگر می گویند که املاک مهم تر از این ملک در تهران وجود دارد اما من از خانه های زیادی بازدید کرده ام و می توانم بگویم که این خانه از لحاظ آئینه کاری و گچ بری ها بسیار خاص است و به غیر از کاخ های سلطنتی، کمتر خانه ای را می توان در این شهر پیدا کرد که چنین آئینه کاری های داشته باشد و قابل مقایسه با کاخ های سلطنتی است.
این عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این که معتقدم فارغ از این مساله که این ملک در زمره شاخص های سازمان میراث فرهنگی برای ثبت ملی قرار دارد یا نه، شهرداری تهران می تواند این ملک را به عنوان یک مقصد گردشگری در شمال تهران حفظ کند، گفت: فضاهای این چنینی فارغ از ثبت بودن یا نبودن در لیست آثار میراثی و ملی می توانند در اختیار مردم قرار گیرند.
نظری با تاکید بر این که این خانه در سال های ابتدایی بعد از انقلاب میزبان شهرداران تهران بوده است و به همین دلیل نیز باید با تامل بیشتر در مورد واگذاری یا عدم واگذاری آن تصمیم گیری کنیم، ادامه داد: با توجه به اختلاف نظری که میان کارشناسان در مورد ارزش این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار