اعتمادآنلاین| یک مقام آتش نشانی محلی در استرالیا اعلام کرد یک فروند هواپیمای اطفای حریق کانادایی حین انجام عملیات سقوط کرده و هر سه سرنشین آن جان باختند.
روز پنجشنبه، در پی سقوط یک فروند هواپیمای اطفای حریق در استرالیا، 3 سرنشین هواپیما جان خود را از دست دادند.
به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «شین فیتزیمونس» کمیسیونر محلی آتش نشانی گفت: «به نظر می رسد در پی سقوط این هواپیما در مناطق کوهستانی مونارو همه سرنشینان جان باخته باشند».
حوالی 2 بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) به وقت محلی، ارتباط با این هواپیمای بزرگ «هرکولس سی-130» متعلق به کانادا قطع شده بود.
فیتزیمونس با اعلام این که سرنشینان این هواپیما دارای ملیت آمریکایی بودند، گفت هنوز علت سقوط این هواپیما مشخص نیست.
وی افزود: «طبق گزارش های اولیه، این هواپیما به شدت با زمین برخورد کرده و حلقه بزرگی از آتش در محل اصابت آن با زمین ایجاد شده است».
این مقام استرالیایی گفت، هواپیمای حادثه دیده، از یک شرکت آتش نشانی کانادایی اجاره شده بود و همچنان یک هواپیمای سی-130 دیگر متعلق به این شرکت، در حال عملیات اطفای حریق در استرالیا است.
آتش سوزی های استرالیا که از شهریور ماه آغاز شد، تا کنون موجب جان باختن 29 نفر، کشته شدن میلیون ها حیوان و سوختن میلیون ها هکتار پوشش گیاهی و بیش از 2500 خانه شده است. شدت آتش سوزی ها به حدی بود که جانورانی مانند «کوالا» و «والابی» و انواعی از گیاهان بومی استرالیا در لیست گونه های در خطر انقراض قرار گرفتند. اما هفته گذشته بارش شدید باران در این کشور تا حد زیادی این آتش سوزی ها را مهار کرد.
از روز سه شنبه وزش باد شدید، مجدداً موجب گسترش حریق در برخی مناطق شد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار