رئیس مجلس شورای اسلامی در انتقادات صریح از شیوه بودجه ریزی کشور گفت: ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت های دولتی است؛ بگویند این ها چه کسانی هستند؟

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست هیأت های عالی نظارت استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی با اشاره به مشکلات شوراهای اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب در مباحث مفصل تبیین فرمودند که دشمن شماره یک ما آمریکا است و برای مبارزه با این دشمن باید «کار» کنیم، از طرفی آنچه مانع کار ما است، نخست دیوان سالاری و دیگری سوءمدیریت در کشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ما امروز در مجلس قانون تصویب می کنیم اما به دلایل مختلف نمی توان نظارت دقیقی بر اجرا داشت یا مانع از عدم اجرا شد، زیرا نظام بروکراسی اسب سرکشی شده که هیچکس صاحب آن نیست.
چرخه ۶۰ ساله دیوان سالاری در کشور
وی با اشاره به چرخه ۶۰ ساله دیوان سالاری که بین همه دستگاه های مختلف وجود دارد، اظهار کرد: متأسفانه افرادی وارد چرخه نظام اداری و استخدام های چندگانه می شوند و پس از ۳۰ سال خدمت، ۳ دهه دیگر به صورت غیرمستقیم با همین سیستم در ارتباطند . به این صورت که در قالب قانون های ایجاد صندوق های مختلف، تعاونی های کارکنان یا … بکارگیری این افراد به صورت کارشناس در سطوح مختلف تعریف شده و حاکمیت دیوان سالاری بر این چرخه سوار است. صدها مورد هم از این دست افراد در دستگاه های مختلف، بخش خصوصی، نهادهای عمومی غیردولتی و… وجود دارد.
وی افزود: در همین راستا یکی از موضوعاتی که به ام الفساد در کشور ما تبدیل شده، تمرکزگرایی است، متأسفانه همه چیز در جغرافیای مرکزی تهران متمرکز شده و ما می خواهیم از تهران راهکار همه مشکلات و بودجه را به سایر بخش ها و استان ها تزریق کنیم، به همین دلیل منابع در جای خود هزینه نمی شود.
رئیس مجلس با اشاره به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار