رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: تا پایان مهرماه آینده با نصب کابین های ارتباط الکترونیک در زندان های استان قزوین دیدارهای هفتگی قضات با زندانیان کاملاً الکترونیکی خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حجت الاسلام نورالله قدرتی در گفت وگو با تسنیم با بیان اینکه دستگاه قضائی استان مقابله با شیوع کرونا را در قالب 3 طرح دنبال می کند اظهار داشت: طرح نخست دادرسی الکترونیک است که اجرای آن از اواخر سال گذشته در استان قزوین شروع شده و در قالب این طرح در زندان کابین هایی را تعبیه کردیم که بدون خارج شدن از زندان و با قرار گرفتن در این کابین با برقراری ارتباط تصویری با قاضی محاکمه می شود.
وی از اجرای طرح دیدار الکترونیکی قضات با زندانیان از اواخر ماه آینده خبر داد و گفت: از آنجایی که قضات موظفند هر هفته و یا هر 2 هفته یک بار به زندان بروند و با زندانی ها از نزدیک ملاقات کنند، برای جلوگیری از شیوع کرونا طرح ملاقات الکترونیکی با زندانیان را از مهرماه شروع می کنیم.
قدرتی اضافه کرد: همچنین اجرای طرح ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده هایشان از هفته آینده به صورت رسمی آغاز می شود و. محل ملاقات خانواده ها با زندانیان در دادسراها و دادگاه را تعطیل می کنیم.
رئیس کل دادگستری استان قزوین با ذکر اینکه هر 3 طرح گفته شده از ابتدای آبان ماه به صورت 100 درصدی در استان اجرایی خواهند شد، یادآور شد: البته برای اجرای کامل هر 3 طرح یادشده به 200 تا 300 میلیون تومان بودجه نیاز داریم که امیدواریم با همکاری استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان این بودجه به ما تخصیص یابد.
قدرتی همچنین با بیان اینکه تعداد زندانی ها در استان قزوین در طول 3 سال اخیر 1050 نفر کاهش یافته است، ادامه داد: زمانی که برای ریاست اداره کل دادگستری به قزوین آمدم، 4 هزار و 50 زندانی در ندامتگاه های استان بودند که در طول این ...

سرخط اخبار